Totaalne muutumine seedeensüümide abiga!

Minu nimi on Helena Hallik, olen hetkel 45-aastane ning täiskohaga kodune vanaema tütre armsatele kaksikutele. Umbes kolm aastat tagasi, kui töötasin Rõuge koolis tugiisikuna, tulid meil ühe noore õpetajaga jutuks seedeprobleemid.

 

Kurtsin talle, et ma ei julge enam midagi süüa, sest mul on pärast söömist alati nii raske olla. Mõnikord lõi pärast söömist kõhtu nii tugev valu, et ei saanud õieti ollagi. Ütlesin talle, et mul on pidevalt selline tunne nagu oleksin täispuhutud part! 

 

Tema ütles selle peale, et oli sarnasele probleemile lahenduse leidnud, kui hakkas kasutama seedeensüüme. Ja et ka tema tütar võtab neid.

 

Peagi tõi ta mulle katsetamiseks väikestes proovipakendites esialgu nõrgemaid, Digest Basic™ ja hiljem tugevatoimelisi Digest Gold™ seedeensüüme. Vahepeal proovisin veel gluteenitalumatuse jaoks GlutenEase™’t ja mingi aeg tõi ta mulle ka multivitamiine prooviks. Sain päris tugeva niiöelda seedeensüümialase koolituse tema käest! 

Seedeensüümidega muutus mu elus nii palju: 

 

GAASIVALUD JA KÕHT KINNI

Esmalt märkasin, et mul kadusid tugevad kõhuvalud ja gaasivalud ära! Varem oli just õhtuti kõige raskem ja piinavam olla. Eks kõik päeva toit kuhjus õhtusse, sest soolestiku tühjendus oli mul ka ikka väga ebaregulaarne. Mul oli kõht VÄGA kinni, olin ikka väga hädas oma seedimisega, otseses mõttes. Mäletan, et ostsin varem ka apteegist looduslikke tablette, et saaksin kõhu paremini läbi käima, kuid nende toimest ei piisanud. Tänu seedeensüümidele on seedimine mul väga heaks läinud!

 

NÄONAHK

Kui ma juba pikemat aega seedeensüüme võtnud olin, märkasin, et näonahk muutus palju klaarimaks. Mul tulid varem just lõua peale valulised, piinavad nahaalused vistrikud. Seedeensüümid lõid mu näonaha särama nii, et ma seda isegi oodata ei osanud! 

 

MAGUSAISUD 

Varasemad isud tortide, saiakeste ja šokolaadikommide järele on kadunud! Kui keegi räägib, et ta ei suuda kommideta päeva mööda saata, siis mina omaette mõtlen, et milleks need kommid! Olen suur küpsetaja ja oma koogist ikka võtan tüki, kuid sellest mulle ka piisab. Ilma seedeensüümideta tekkisid mul kõhuvalud ka ühest ainsast koogitüki söömisest. 

 

Isude kadumisega hakkasin enda käest küsima, et kuidas ma saaksin oma elu suunata ja teha valikuid nii, et ma ei teeks enda organismile liiga? Tunnen, et mul on nüüd palju lihtsam  tervislikke valikuid teha

 

TOIDULAUA MUUTUMINE

Kõigepealt tundsin, et tahan oma toidulaualt ära võtta gluteeni, mis tekitas mulle piinavaid kõhuvalusid. Kui sõin midagi, mis gluteeni sisaldas, siis teadsin, et õhtuks on JÄLLE kõht punnis. Juhtus sedagi, et ma ei julgenud avalikus WC-s käia, sest vahel oli seedimatusest tekkiv hais lihtsalt nii jube, et kartsin teised ära mürgitada!

 

Teine asi, mis mulle piina valmistas, oli punane liha. See tekitas tugevaid krampvalusid. Varem oli nii, et kui ma ei olnud näiteks nädal aega liha söönud ja võtsin väljas süües vahelduseks šnitsliprae, tundsin tund aega hiljem end nii kohutavalt, et mõtlesin, et nüüd on minuga kõik!

 

Praegu, kui olen seedeensüüme võtnud, ei tunne ma üldse loomalihast puudust ja see ei sega mind absoluutselt, et seda minu toidulaual ei ole. See ei tekita minus enam mingit isu! Kui vahel linnas söömas käin, siis ma võtan hoopis suppi, sest tunnen, et keha tahab midagi kergemat. 

 

KAALULANGUS

Olin seedeensüümide katsetamise perioodil ka kehakaaluga kimpus ning sain jällegi positiivselt üllatuda, kui märkasin, et kaalunumber vähenema hakkas. Sain seedimise paika, liigse vee kehast välja ja hakkasin tasapisi end oma kehas kergemini tundma!

 

Eelmise aasta lõpus, kui olin tervisemuredega kaks kuud voodirežiimil, tekkis mul hirm, et äkki ma võtan kaotatud kilod tagasi ja veel rohkemgi. Aga minu üllatuseks kaotasin hoopis 14 kilogrammi!

 

Võtsin regulaarselt seedeensüüme, tarvitasin spirulinat, tegin hommikusöögiks smuutit, püüdsin lõuna ajal kergemalt süüa ning gluteeni ja liha olin selleks ajaks juba menüüst välja võtnud. 

 

TOIDUPORTSJONID

Olen praeguseks väga paljudes toidukohtades hädas! Kui on võimalik valida väike supp või praad, siis ma alati valin selle. Aga vahel on väikesest praest mulle ka liiga palju ja siis küsitakse mu käest, et kas ei maitsenud, et järele jätsin. Ütlen alati, et maitses küll, aga tõesti ei mahu rohkem. Mul on nii väike magu!

 

Olen seda meelt, et me sööme liiga palju ja oleme oma mao välja venitanud. Kui kogused hakkavad vähenema, läheb magu ka väiksemaks tagasi ning siis ei tahagi enam üle süüa. 

 

UNEKVALITEET JA ENERGIA

Varem, kui ma tööl käisin, pidin pärast tööpäeva paar tundi magama, et õhtul kodus edasi tegutseda jõuaksin. Ka kodusena oli päevane uni minu jaoks täiesti tavaline. Ma lihtsalt ei suutnud silmi lahti hoida! Kõige rohkem tuli mul uni pärast jahutoodete söömist.

 

Kui hakkasin seedeensüüme võtma, kadusid mu lõunauinakud ära ja päeva tekkis aega juurde!

 

Tihtipeale tundsin ka hommikul ärgates end väsinuna. Mõtlesin isekeskis, et lapsed peavad koolis samal ajal etteütlust kirjutama ja mul on ikka veel uni! Unekvaliteet on kindlasti seedeensüümide abiga paranenud, sest hea seedimine võtab kehalt koormuse vähemaks.

 

SOTSIAALELU

See oli minu jaoks nii õudne periood, kui mul kõhugaasid olid! Kui ma tütre kaksikuid hoidsin ja nemad gaasivalusid läbi elasid, tundsin neile kaasa, sest ma teadsin, mida nad tunnevad!

 

Nii mõnigi kord sünnipäeval või banketil pidin taluma piinlikke gaasivalusid, sest neid ei saa ju avalikult välja ka lasta! See on nii ebameeldiv, kui püüad inimestega suhelda ja õhtut nautida, kuigi kuklas käib kogu aeg mõte, et saaks vaid ruttu tualetti! Avalikus tualetis ei taha ju ka vabalt häältel tulla lasta (nagu võib-olla kodus). Lõpuks ma jõudsingi sinnamaale, et ei julgenud enam midagi süüa. 

 

Seedeensüümid kaasas, käin ma palju julgemalt väljas, sest mul ei ole selliseid tobedaid probleeme enam. Saan pidu nautida! Ja ma julgen kõigile öelda, et ma ei toitu enam niimoodi nagu vanasti ja mind ei häiri, kui keegi mu peale selle pärast viltu vaatab. Peaasi, et minul on hea ja et ma ennast hästi tunneksin!

 

Tean, et nii mõnigi mõtleb, et seedeensüümid on kulukad, aga mina näen, et päris niimoodi mõelda ei saa. Need on oma hinda väärt, sest tervise jaoks ei ole mitte miski kallis. 

 

Siiani olen Digest Goldi™ kasutanud ja võtan ühe kapsli hommikul ja õhtul. Alustades võtsin ikka kolm korda päevas, nagu soovitatakse. Praegu on mul lõunasöök kergem ja siis ei tunne nii suurt vajadust kapsli toetuse järele. Püüan vaikselt oma meest ka seedeensüüme võtma panna, vaikselt hakkab ta mulle järele tulema. 

 

Ma soovin lugejatele edasi anda seda, et kui teil on mingisugusedki seedeprobleemid, siis ärge kartke seedeensüüme proovida! Mina olen tänu neile nii palju abi saanud. Olge natuke avatumad ja proovige ära! Võib-olla jäävad nii mõnedki ebameeldivad asjad olemata! Nahk on ilus, kõht kerge, ma ei söö enam üle! Minu elu on täiesti muutunud! 

 

Sooduskood annab -40% allahindluse ainult hea seedimise stardipaketile ja proovi parimat komplektile. Sooduskood kehtib registreeritud kasutajatele. Registreeri ennast siin! NB! Sooduskoodi saab kasutada ainult 1 kord.

 

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

Pilt: erakogu

 

Loe veel teisigi põnevaid edulugusid:

Seedeensüümidest oli abi seal, kus tohter aidata ei osanud!

Seedeensüümid tõid parema une ja ootamatu kaalulanguse

Seda toidulisandit võtan elu lõpuni!

Beebikõht ja seedeprobleemid kadunud tänu seedeensüümidele

Probleemideta ja kergustundega õnnelik lapseootus

Enzymedica seedeensüümide kasutusjuhend