Toitumisnõustaja Teele Teder: seedeensüümid muutsid mu elukvaliteeti!

Minu nimi on Teele Teder, olen hetkel 37-aastane ja töötan toitumisnõustajana. Paljud toidulisandite maaletoojad ja tootjad pöörduvad tihti minu poole, sest nad näevad minus nii-öelda müügipotentsiaali. Kuna puutun kokku paljude inimestega, kellel on erinevaid toitumisalaseid probleeme, soovitakse minu kaudu oma tooteid müüa. Enamik neist maaletoojatest räägivad oma tootest, kui imetabletist, mis lubab ära lahendada absoluutselt kõik probleemid, mis inimesel seoses toitumisega olla võivad.

Selleks ajaks, kui Enzymedicaga tuttavaks sain, olin umbes kolm aastat toitumisnõustajana tegutsenud ja mul oli juba tülgastus sellest jutust, kuidas mingi toode või kapsel lahendab kõiki probleeme. Seega olin alguses ka Enzymedica osas skeptiline. Mulle anti proovipakikesed, panin need kodus sahtlisse ja mõtlesin, et küll ma kunagi proovin. Aga täna ei ole see päev.

Saatus tõi mulle aga uue võimaluse. Ühel pühapäeval läksin sõbrale külla, pidime koos lõunasööki valmistama hakkama. See ei tulnud aga jutuks, mitmekesi me oleme ja minu üllatuseks oli ka Enzymedica esindaja kohal. Seega mul ei olnudki muud varianti, kui see esimene seedeensüüm ära proovida. 

Kuna seedeensüüme tuleb ideaalis tarbida niimoodi, et sa sööd aeglaselt ja mälud toidu korralikult läbi, siis see väikene taldrikutäis osutus mulle hoopis väljakutseks. Ma sõin väga eeskujulikult, sest esindaja istus üle laua ja nö luges mu ampse. Ja see oli väga hea, muidu ma ei oleks nii aeglaselt söönud. Kuigi toit oli maitsev, ei suutnudki ma üle ühe taldriku süüa. Ja õhtul kell 11 märkasin, et mul on ikka veel kõht täis

See oli minu esimene wow-efekt seoses seedeensüümidega ja sellest hetkest olingi nii-öelda seedeensüümide usku. Tundsin peagi, et seedeensüümid tõstsid mu elukvaliteeti. Kuigi ma ei olnud kaaluga hädas, võtsin esimese kuuga sellegipoolest kolm kilo alla. Kuidagi kogemata. Ja tundsin end palju energilisemalt ja kehas palju paremini. Võtsin mitu kuud Digest Basicut ja siis läksin Digest Goldi peale. 

Ma ei ole kõik need kolm aastat seedeensüüme järjepidevalt võtnud, vaid pigem kuuridena.  Eelmise aasta lõpupoole vahetasin oma rasestumisvastaseid vahendeid ja võtsin vist sellised, mis mulle ei sobinud. Mingi hetk avastasin, et olen 7 kilo juurde võtnud, kuigi ma ei olnud oma toitumises ega harjumustes midagi eriti muutnud. Ma ei kaalu ennast igapäevaselt, seega ei saanud sellest muutusest väga kiiresti aru, aga mingi hetk tajusin, et ma ei tunne end oma kehas enam nii hästi. 

Kui ma proovisin tavapäraste toidureeglite abil kaalu langetama hakata, siis märkasin, et keha ei allunudki neile enam. Viskasin uued rasestumisvastased vahendid oma elust välja ja hakkasin koheselt Digest Gold seedeensüüme võtma, sest ma teadsin, kui hästi ma olen varasemalt end neid kasutades tundnud. Praeguseks olen neid kasutanud üle kuu ja ma tunnen ennast fantastiliselt, energiliselt ja mu keha (ning kaalulangus) allub jälle mu tavalistele toidureeglitele! 

Pean veel paari lugu jagama. Kuigi ma olen toitumisnõustaja, olen ma ikkagi inimene ja toitun 80-20 reegli järgi - 80% tervislik ning 20% ulatuses on nii-öelda vaba ruumi.  Võib-olla on natuke häbi tunnistada, aga mulle hakkasid viimase aasta jooksul ühed sinepimaitselised krõpsud maitsema (nendes on väga hea makrotoitainete tasakaal!). Sõin neid suhteliselt tihti. Ühel õhtul, kui ma olin seedeensüüme jälle võtma hakanud, haarasin taas selle 40-grammise paki. Esimese ampsuga pidin imestama, et misasi see on!? Seda ei ole võimalik süüa! See maitses nii halvasti, et ma lihtsalt viskasin selle ära! Ja ma tean, et selline maitsemeelte muutus on tänu seedeensüümidele. Kahju, aga tegelikult rohkem olen õnnelik!

Teine mälestus on see, kui pidin Pärnu bussijaamas lõunat sööma. Varasemalt oleksin need krõpsud võtnud, aga nüüd pidin need vahele jätma. Ja mõtlesin, et pole hullu, inimesed söövad ikka vahel pirukaid - võtsin võiroosi ja viineripiruka. Võiroosil ei olnud mingit maitset ning ma viskasin selle pärast esimest ampsu ära ja viineripirukat ootas sama saatus. Siis sain aru, et mul ei olnud hommikusöögist veel tegelikult kõht tühi. Jõudsin Tallinnas koju ja valmistasin alles siis endale normaalse eine. Seedeensüümid muudavad mu maitsemeeli paremaks ja erksamaks. Enne oli nö rämpstoitu lihtsam süüa, aga nüüd enam lihtsalt ei lähe alla ning kõht on ka kauem täis.

Praegu huvitavad mind enim sellised toidulisandid, mis tõstavad ja toetavad mu energiataset ja kuna Goldil on ATP energiamolekulid ka sees, siis see ahvatleb mind väga. Hetkel on mul selline kombinatsioon nagu seedeensüümid, Omega 3 kalaõli ning korditsepsi pulber, mida võtan koos kohviga, sest niimoodi imendub paremini. Selle kombo võtma hakkamisel tundsin ma end nii energiliselt - nagu oleksin uue taseme oma enesetundes saavutanud ja sellest ma ei loobu! Oktoobris hakkan D-vitamiini ka juurde võtma.

Seedeprobleeme mul otseselt olnud ei ole, aga seda on tulnud ikka ette, et kui liiga palju söön, siis on hiljem halb olla. Varasemalt pidudel, kus laud oli lookas, tegin ma peas juba nii-öelda edetabeli, et mida ma mis järjekorras sööma hakkan - nagu me ikka vist kipume tegema. Praegu ma ei ole isegi võimeline sellist edetabelit koostama, sest kõht saab nii kiiresti täis. Ma armastan süüa ning alguses oli tõesti raske, et ei saa süüa kõike, mida tahan. Aga isude vähenemine on ju tegelikult positiivne ning ajas läheb see psühholoogiline pool ka kergemaks. Näiteks on mul ema sünnipäev tulemas ja ma juba valmistun ette, et kui seal on palju häid toite, võtan karbiga mõned kaasa ja söön järgmisel päeval.

Tänu sellele, kui on energiat rohkem ja tunnetused veel paremad, hakkad elu veel rohkem nautima ja mõtled, et kui enne arvasid, et sul on kõik korras, siis nüüd mõtled, et kuidas ma enne hakkama sain!? Just nii ma praegu ennast tunnengi!

Kliinikus tööl olles pöörduvad 80-90% inimestest minu juurde ülekaalu probleemiga, kuid juba esimesel kohtumisel selgub, et neil on ka väga tugevad seedehäired. Aga kahjuks nad ei oska midagi paremat tahta, sest nad arvavad, et see ongi normaalsus. Ja siis ma räägin neile, et see ei ole tegelikult üldse normaalne. Siis on kliendid väga üllatunud, et saab teistmoodi ka. Soovitan seedeensüüme nii seedeprobleemide kui ka isude vähendamiseks. Paljud inimesed kipuvad ju ka emotsioonide peitmiseks või teleka ees sööma. Ma soovitan muidugi ka teleka ära visata!

Mina tunnen toidulisandite mõju suhteliselt kiiresti. Mõni inimene aga võib võtta lisandit kuu aega ja ei saa veel mitte midagi aru. Inimeste organismid on niivõrd erinevad, et see muutus ei pruugi esimese päeva ega esimese nädalaga juhtuda. Seejuures ma ei jõua ära rõhutada, kui oluline on päriselt ka süüa aeglaselt! Ei ole nii, et teen kiire lõuna arvuti taga. Ei tee! Kui sa sööd, siis on ainult söök ja sina!

Ma ei leia ühtegi põhjust, miks ükski inimene EI VÕIKS seedeensüüme proovida. Kui sa tahad proovida enda enesetundes uut taset, siis seedeensüümid on kõige lihtsam viis enda elukvaliteeti tõsta. Seedeensüümid tuleks lihtsalt ära tellida ja ongi kõik! Ära mõtle üle! Saad kohe teada, millise mure need sinu jaoks lahendada võivad. Nii lihtne ongi! Minu jaoks oli see nii suur elumuutus. Olen nii tänulik, et seedeensüümid mu elus on. 

 

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

Pilt: Erakogu

 

Veel põnevat lisalugemist:

Kuula: Kas oleme tõesti leidnud toidulisandi, mis aitab loomulikul moel kaalust alla võtta ja seedeprobleeme leevendada?

Kaisa: Seedeensüümid - minu energilisuse allikas!

Helena: Totaalne muutumine seedeensüümide abiga!

Enzymedica seedeensüümide “kasutusjuhend”

Ensüümid - tervise ja elurõõmu tagajad