Stress ja väsimus - kuidas ma neist võitu sain?

 

Tere, minu nimi on Ivar Leiten (40), olen pereisa ja ettevõtja. Mul on kodus kaks väikest poega, ühe- ja nelja-aastane ning lisaks on meil naisega pereettevõte. Ettevõtluses olen tegelenud juba pea 20 aastat. Teadagi on stress ja väsimus ning kurnatus sellel elualal üsna levinud sümptomid.

 

Mulle on alati sportimine meeldinud. Varasema elu jooksul olen kõikvõimalike spordialadega tegelenud ja väga aktiivne olnud. Pean siiski tunnistama, et peale esimese lapse sündi on trennid tahaplaanile jäänud.

 

Olen sellega leppinud ja tean, et see on ajutine. Lapsed kasvavad tegelikult kiiresti. Suurem poiss käib juba lasteaias ning meil on kodukontor, mis on andnud mängimisruumi, seega vaikselt olen saanud rohkem aega iseendale võtta.

 

Kuna olen tervisevaldkonnas pikalt olnud ning mul on ka toitumisnõustaja tunnistus taskus, siis meie pere toidulaud on üsnagi mitmekülgne ja tervislik. Valge suhkur ega töödeldud tooted juba niisama naljalt meile suhu ei satu.

 

Enamus toite teeme kodus ise nullist. Jah, muidugi käime ka väljas söömas ning siis võtame tavaliselt oma toiduvalikus vabamalt. Sellegipoolest olen viimaste aastate jooksul tähele pannud, et mul ei ole enam seda energiataset, mis varasemalt oli.

 

Jah, aastaid tuleb koguaeg juurde, kuid pidev väsimus, energiapuudus ja kurnatus hakkasid mu elu segama. Ja, kui Sa oled väsinud ning kurnatud, siis on ka Sinu sütik kohe lühem. Minu puhul oli seda eriti tunda just õhtuti.

 

Kui varem tegutsesin hommikust õhtuni ning energia puudusega ei olnud mingit probleemi, siis laste tulekuga tekkisid magamata ööd, ning vajadus lõunaune järele, aina suurenes. Eks lapsed võtavadki palju energiat, kuid vahel paneb ohkama, kui palju tähelepanu nad tegelikkuses vajavad.

 

Liigsest väsimusest andis märku ka see, et kui ma muidu polnud juba aastaid kohvi joonud, siis viimane aasta olen taas, energia puudumise ja magamata ööde pärast, hakanud kohvi jooma.

 

Jah, tean, et see tegelikult ei anna energiat ja pigem kulutab minu neerupealseid, mis omakorda võib veel suurema languse tuua, kuid... kus häda suur, siis abi kõige kiirem.

 

Tegelikult olen proovinud oma väsimusele ja kurnatusele erinevaid lahendusi leida juba pikemalt - näiteks toitumise ja toidulisanditega enesetunnet parandada ning ka oma igapäeva harjumusi muutnud.

 

Kuid kui Sul on juba palju kohustusi ning asju mida meeles pidada, siis uute harjumuste juurutamine võib tekitada veel suuremat stressi. Ja suuremas pildis ei olnud see minu jaoks jätkusuutlik.

 

Oma väsimuse probleemi lahenduseni jõudsin tegelikult täiesti juhuslikult. Otsisin lahendust oma klientidele, mis oleks kõige parem toidulisand või -lisandid, mis aitaksid inimesi, kellel on suur ärevus, paanikahood, stress ja/või depressioon.

 

Kuna töötan osaliselt ka Biofeedback terapeudina, siis igapäevatöös kohtun klientidega, kellest enamusel on suur stressi koormus. Nad on kas läbi põlenud, või on neil ärevus ja paanikahäired või kes on ka sügavamas madalseisus. Otsisin midagi, mis oleks neile kõige parem toidulisand või mingi muu lahendus, mis neid kõige paremini aitaks.

 

Küsisin soovitusi ühelt tuttavalt arstilt Inglismaal, mis lisand või lisandid ärevuse, paanikahoogude, suure stressi ja depressiooni osas võiks abiks olla. Mina isiklikult väärtustan tema arvamust kõrgelt, sest ta vaatab inimest tervikuna, mitte ainult ühte pisikest osa tükina. 

 

Stressi ja väsimuse vastu parim abimees!

 

Tema soovitas mulle koheselt RnA ReMag vedelat magneesiumi ja ütles, et see olevat parim magneesiumi toode, mis turul saadaval. Samuti pidi see olema parim abimees stressi, ärevuse, paanika, depressiooni, lihaskrampide ja magamatuse vastu.

 

Lisaks tõi ta ka välja, et magneesium on üks olulisemaid asju energia tootmiseks rakkudes. Ja mulle kohe jäi kõrvu, et see annab energiat juurde.

 

Kuna ma proovin alati kõik enda peal järgi enne, kui teistele julgen soovitada, siis tellisin selle vedela magneesiumi koheselt ära. Ausalt öeldes olin algselt väga skeptiline selle toote osas, sest olen varasemalt mitmeid preparaate proovinud, kuid erilist vahet ei ole näinud.

 

Eriti kahtlane tundus see, et nii stressi, ärevushäirete nii paanika kui ka muude tervisehädade puhul aitab. Kuid, kuna minu tuttava arsti soovitused on alati häid tulemusi andnud, siis tellisin pudeli ära ning jäin magneesiumi ootama.

 

Kui ReMag kohale jõudis, siis uurisin naise käest, kas ta sooviks samuti proovida, sest väikelapse emana oli ka tema pidevalt väsinud ning vajas lõuna ajal lisaund, et oleks suuteline päeva lõpuni funktsioneerima.

 

Kuna tervisevaldkond ja toidulisandid on minu teema, siis teen ma alati väga põhjaliku uurimistöö enne, kui midagi ostan ja tarbima hakkan. Lugesin internetis foorumitest teiste inimeste kogemusi ning töötasin läbi päris palju materjali.

 

Väsimus_stress

 

Paljud kirjutasid oma kogemustes, et alguses tarbisid nad päeva annusest suuremaid koguseid, ehk tegid nii öelda laadimiskuure, võttes kohe alguses soovitatust mitu korda rohkem ReMag’i.

 

Muidugi need, kes suurematest laadimiskuuridest kirjutasid, olid hea tervise juures. Tegin ise siis nii, et võtsin soovitatud päevakoguse, lisasin selle liitri vee sisse ja jõin lühikese ajaga ära. Mulle tegelikult meeldib palju vett juua, seega tegin päeva peale veel mitu sama suurt kogust.

 

Esimestel päevadel, kui vedelat magneesiumi hakkasime tarbima, siis minul isiklikult tõmbas kõhu kinni, mis oli üllatav. Üldiselt, kui tavalist magneesiumi liiga palju võtta, võtab kõhu lahti, kuid eks inimesed ole kõik erinevad. Kinnisem kõht möödus õnneks kolme päevaga.

 

Esimesel kahel nädalal ei tundnud ma kehas mingeid muid muutusi. Küll aga meeldis mulle ja naisele tohutult see magneesiumi vee maitse. Ja ausalt, enam tavalist vett, ilma lisatud magneesiumita, ei tahtnudki juua. See lihtsalt maitses nii hästi.

 

Suheldes sama Inglismaa arstiga tõin välja, kui tohutult magneesiumiga rikastatud vesi mulle maitseb ja et tavalist vett ei tahagi enam juua. Sain tagasisideks, et see pidavat olema tavaline. Kui keha on olnud pikka aega suures magneesiumi puuduses, siis see, et asi Sulle maitseb, on keha märk sellest, et Sul on magneesiumi juurde vaja.

 

Kuna olen suurt kasvu ja terve, ehk mul ei ole mingeid diagnoositud haigusi, siis katsetasin enda peal suuremate kogustega, kuid teistel soovitan ikkagi alustada alguses aeglaselt. Liitri vee kohta võiks lisada alguses vaid 0.5 milliliitrit ReMag’i ning juua see päeva jooksul ära.

 

Igaüks peab ise proovima, kuidas talle maitseb ja sobib ning selle järgi doosi suurendama. Ideaalis võiks võtta 2,5 ml vedelat magneesiumi ühe liitri kohta. Ja vajadusel sealt siis edasi kogust tõsta, kui soov on.

 

Me olime naisega magneesiumi lahust joonud umbes kolm nädalat, kui täiesti puhtjuhuslikult avastasin, kui läksin lapsi lõunaunne panema, et ma ise pole juba mitu päeva lõunaund maganud. Mul ei olnud selleks enam vajadust, sest energiatase oli väga hea.

 

See oli minu jaoks nii suur üllatus, et läksin kohe naise juurde ja uurisin, kuidas tema energiatase on. Naine ütles, et ta oli tahtnud minult sama küsida, kuna ka tema ei vajanud enam lõuna ajal und.

 

Lisaks märkasin ka, et stressitaluvus on paremaks läinud ning kuidagi üldse oli parem tuju, kui tavaliselt. Kas see nüüd tuli sellest, et mul oli rohkem energiat ja suutsin rohkem asju ära teha selle lisaajaga, ei tea, kuid kõik tundus kuidagi mõnusam.

 

See oli vist ca 1,5 kuud, kui olin magneesiumi kolmekordse päevakogusena võtnud, kui ühel hommikul tundsin peale magneesiumivee joomist kuidas kõht oli kergelt lahti. Ma ei pööranud sellele otseselt tähelepanu.

 

Kui see jätkus paar päeva, siis tõmbasin magneesiumi koguse soovitatud päevanormi peale, ehk ei tarbinud enam mitme kordseid koguseid. Ja kohe kadus ka see kerge kõhulahtisus ära.

 

Ma ei teagi, mis hetkest meil pudel tühjaks sai, kuid energiatase oli ikka laes ja nagu ikka, kui oled probleemi nii öelda korda saanud, siis unustad ära, kust Sa probleemile lahenduse said. Seega uut pudelit me enam ei tellinud, sest ei näinud vajadust.

 

Umbes 3 nädalat peale seda, kui magneesiumi pudel tühjaks sai, märkasin vaikselt, et lõuna ajal, kui lapsed magama läksid, tekkis jälle see kerge kurnatus ja väsimus. Samuti vaimne mõttetegevus ei olnud enam nii hea. Uurisin ka naiselt, kuidas tema ennast tunneb ning sain sama vastuse, et ei ole enam see energia, mis vahepeal oli.

 

Okei, asi selge, tellisin uue pudeli, et testida, kas asi on magneesiumis või milleski muus. Kui uus pudel kohale jõudis, siis ca nädala möödudes tundsin, kuidas energia tuli tagasi ja unevajadus hakkas taanduma.

 

Teisel korral läks energia taastamine kordades kiiremini, kui esimesel korral. Ju siis keha oli juba harjunud. See andis kinnitust, et energia tõusu taga oli magneesium.

 

Olin nii vaimustuses, et hakkasin kõikidele klientidele ja sõpradele seda soovitama. Peaaegu kõik neist andsid üht ja samasugust tagasisidet: ärevus ja paanikahood on kõvasti tagasi tõmmanud ning üldiselt on rohkem energiat. Enamusel võttis aega umbes 3-5 nädalat, et muutusi märgata, mõnel ka kiiremini.

 

Kõige rohkem rõõmu valmistab mulle rõõmu see, et mu vanemad, kes on tänaseks mõlemad üle 80, on samamoodi väga palju energiat juurde saanud ning seda tänu sellele magneesiumile. Samuti on meeleolu paremaks läinud, et ei pidavat enam nii palju mure mõtteid mõtlema ning on rohkem teotahet kui varasemalt.

 

Minu vanemad nägid muutusi natuke kiiremini kui mina, kuid eks iga inimese seedimine ole erinev.

 

Niipalju, kui nüüdseks lisaks olen lugenud, siis magneesium aitab stressi ja väsimusega toime tulla, mis omakorda viib ka ärevuse ja paanikahoogude taseme alla. Seega läbipõlemise, stressi maandamise ja kurnatuse toetuseks on see suurepärane abiline igapäevaselt.

 

Lugesin ka juurde, et väga palju on neid asju, mis meid magneesiumist tühjaks tõmbavad: rafineeritud toidud, valge suhkur, stress, kohv, poolfabrikaat tooted ja mis oli mulle üllatuseks, et liigne D vitamiini tarbimine tõmbab meid magneesiumist tühjaks. Lisaks, selleks, et D vitamiin üldse töötaks meie kehas, on vaja magneesiumi ja palju muud.

 

Samuti, ma polnud varem mõelnud sellele, et meie põllud on täna magneesiumist üsna tühjad, sest toitaineid lihtsalt ei ole enam nii palju meie mullas.

 

Kuigi olen toitumisnõustaja taustaga, siis ma ei teadnud varem, et meie rakkude mitokondrites on energiatootmiseks kaheksa etappi, millest kuus vajavad toimimiseks magneesiumi. Seega elavad väga paljud inimesed pidevas magneesiumipuudulikkus.

 

ReMag magneesiumi teeb nii eriliseks see, et ta on vedelal kujul ja magneesiumi osakesed on pikomeetri suuruses, ehk nii väikesed, et keha saab seda kohe tarbida ja tänu sellele on tagatud peaaegu 100% omastatavus.

 

Võrdluseks, tavalised magneesiumi vormid imenduvad umbes 4-40% ulatuses, ehk kui seda teist pidi lugeda, siis 60-96% magneesiumist ei omastu. See on kindlasti oluline info neile, kellel on vaja saavutada kindlat magneesiumi taset.

 

Kokkuvõtteks võin öelda, et ReMag on toidulisand, mida jään tõenäoliselt võtma elu lõpuni. Kõik sõbrad,  tuttavad ja kliendid, kes on seda proovinud, ütlevad samuti, et ca 3-4 nädalaga on selgelt tunda, et selline energialaks on sisse tulnud. Samuti on tunda meeleolu tõusu ning teisi positiivseid muutusi nagu parem ja sügavam uni.

 

Jah, ma joon endiselt kohvi ning mu lapsed on endiselt väikesed  ja vajavad palju tähelepanu. Kuid täna on mul olemas väike abimees, mis minu energiavarud on taastanud.  Täna võin öelda, et see aastatepikkune väsimus ja kurnatus on tänu ReMag magneesiumile kadunud.

 

Soovitan ReMag vedelat magneesiumi absoluutselt kõigile.

Väsimus_stress

 

Veel põnevat lugemist:

100 tegurit, mis on seotud magneesiumipuudusega!

Lae alla Eesti esimene TASUTA ärevusest vabaks e-raamat

Kilpnäärme alatalitlus - kuidas kilpnääret toetada

RnA ReSet ReMyte mineral solution - miks on see parim saadaolev mineraalainete lahus?

Kai: Seedeensüümid - lahendus 9 aastat kestnud kõhumuredele!

A mida Henry teeb? - Esileedi kiidab seedeensüümide toimet!