Seedeensüümid tõid parema une ja ootamatu kaalulanguse!

Minu nimi on Taivi Pindis, olen 32-aastane. Teen kontoritööd ja istun hästi palju, kuid samas ka liigun hästi palju. Püüan iga päev kõndida või jõusaalis käia, teen talisuplust ja üleüldse olen väga liikuv. Olen üldjuhul varajane ärkaja ja teen trenni ära juba hommikuti enne tööd. Seedeensüüme olen ma kasutanud periooditi neli korda.

Umbes kaks ja pool aastat tagasi pöördusin ma toitumisspetsialisti juurde. Rääkisin talle, et mulle meeldib väga palju süüa ning mul ei teki täiskõhutunnet. Vaatasime koos mu menüü üle ja ta ütles, et erilisi muudatusi pole vaja sisse viia, et ma toitun väga tervislikult. Pigem oligi mul asi ülesöömises ja ilmselt mingeid toiduaineid on mul lihtsalt raskem seedida. Tihtipeale tundsin pärast söömist, et mul ei ole energiat ja kõhus olid ebamugavad puhitused ja gaasid. Kõige raskem oli õhtuti, sest kippusin sinna kõige suurema toidukorra jätma.

Toitumisnõustaja pakkus mulle seedeensüüme proovida. Tal olid mõned proovipakid, mille sain kohe koju kaasa võtta. See oli detsembrikuus ja kuna jõulud olid ka tulekul, siis see oli väga sobiv aeg ja ma ostsin neid endale kohe juurde ka. Me ju kõik teame, millised need jõululauad on ja milline on enesetunne pärast seda rikkalikku söömaaega.

Mäletan, et esmakordselt seedeensüümide kasutamisel oli korraks selline tunne, et kõht sai liiga täis, aga see läks väga ruttu üle ja oli hea kerge olla. Ma tundsin end ootamatult hästi ja seedimine oli ka palju kergem! Mäletan väga selgelt, et see alustamise periood oli mul selline, et mul oli energiat ja jaksu nii palju, et ma tegin lausa topelttrenni! Lisaks langes ka kaal paari kilogrammi võrra, mida ma ei olnud üldse oodanud. Ma ei läinud nõustaja juurde kaalulangetamise sooviga, sest ma ei pidanud seda üldse vajalikuks. Tahtsin ainult oma söögikogused ja seedeprobleemid korda saada.

See oli ka see põhjus, miks ma jätkasin seedeensüümide võtmist. Mul oli palju energiat ja kaal langes! Võtsin siis kolm kuud kolm korda päevas Digest Basicut™.

Mäletan, et mingi hetk ma mainisin oma toitumisnõustajale, et seedeensüümide võtmisega on mul kõht vahepeal liiga täis ja siis on ebamugav olla. Seejärel soovitas ta mulle, et ma mäluksin rohkem ja sööksin aeglasemalt, et saaksin täiskõhutunde tekkimist paremini tunnetada. Ja see aitas ka tegelikult, sest mulle meeldib väga palju väga kiiresti süüa ja siis pärast jälle tunnen, et raske on olla. Aga tänu seedeensüümidele hakkasin ma söödavaid koguseid paremini tunnetama ja ei söönud enam nii suuri eineid, eriti õhtuti. Kõht ei olnud paistes, kerge oli olla!

Kui ma pärast esimest korda seedeensüümide võtmise ära lõpetasin, oli mul veel kevadel päris hea olla ja siis tuli suvi ka peale, mistõttu liikusin ja toitusin ju ka natuke teistmoodi. Energiat jätkus veel mingi aja. Ma täpselt aga ei mäleta, millal see hetk saabus, kui endised probleemid hakkasid tagasi tulema. Sain aru, et seedeensüüme tuleb järjepidevamalt võtta, seega pöördusin uuesti seedeensüüme ostma, sest ma teadsin, et need aitavad mind.

Mul olid juba pikemat aega ka uneprobleemid. Magama jäin suhteliselt kiiresti, kuid uni ei olnud kvaliteetne ja ärkasin väsinult. See oli umbes pool aastat tagasi, kui ma mõtlesin, et äkki seedeensüümid aitavad ka siin, sest see hetk ma neid jälle ei võtnud. Tegin kuuajase niiöelda kuuri ja tundsin, et need aitasid mul küll palju paremini magada. Aga arvan, et ma oleksin pidanud tegema vähemalt kolmekuulise kuuri, et täielikku kasu mõista.

Veel tundsin seedeensüümide kasutamise ajal, et seedimine muutus palju regulaarsemaks. Vahel oli pärast söömist ka see, et olin natuke väsinud, aga seedeensüümidega seda kindlasti polnud! Pigem oli selline tunne, et tahaks veel süüa!

Eriti nautisin ma seda, et mul oli pärast õhtuseid söömaaegu väga kerge olla, mis ka ilmselt aitas paremale unele kaasa. Tänu seedeensüümidele oli väga värske ja energiline olla hommikuti. Kasutasin sellel perioodil Digest Goldi™. Võtsin hommikul ja õhtul ühe, mitte kolm korda päevas. Praegu ma tunnen, et uneprobleemid on tagasi tulnud, sest ma ei võta seedeensüüme hetkel. Pidevalt on uni ja ma tunnen, et ma ei maga välja korralikult.

Seedeensüümid ei ole jah, selles mõttes kuur, mida mingi aeg võtta ja siis lõpetada. Aga olen aru saanud, et kuna need aitavad näiteks vitamiine ja mineraalaineid paremini imendada, siis nende võtmise lõpetamisel on mingi aeg ikkagi veel parem olla, kui enne alustamist.

Seedeensüümid on ennast minu jaoks kindlasti ära tõestanud, kuid rahalistel põhjustel olen otsustanud kasutada neid niiöelda kuuridena. Üks minu sõbranna võtab seedeensüüme näiteks ainult siis, kui ta teab, et on tulemas suurem toidukord ja siis on need talle alati leevendust toonud. Teise sõbrannaga hakkasime esimesel korral samal ajal seedeensüüme võtma ning ka temal hakkas kaalunumber langema ja energiat tuli juurde. Seda oli nii lahe samal ajal kogeda!

Olen kahe käega seedeensüümide poolt, olen lausa fänn! Kellel on seedimise või energiataseme või unega probleemid (või kes armastavad õhtuti palju süüa, nagu mina) võiksid küll leida seedeensüümide järjepidevast võtmisest leevendust ja abi. Enda kogemusest võin öelda, et see võib isegi päris suure muutuse tuua üleüldises elukvaliteedis. Küll aga arvan, et seedeensüüme võiks võtta regulaarselt vähemalt kolm kuud. Ma arvan, et siis saab täielikult aru, mis muutused see kehas ja enesetundes tuua võiks. Inimesed ei ole harjunud ka vitamiine püsivalt võtma, aga tegelikult peab sellega harjuma, kui tahad päriselt tulemusi näha. Kindlasti võtan ma neid ka edaspidi!

 

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

Pilt: erakogu

 

Veel huvitavat lugemist:

TOP 7- miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Peetri lugu: Kuidas ma enda ülekaalu põhjuse teada sain ning selle likvideerisin?

Julia lugu: Kui kõht ei käi läbi, siis kaal ei lange - seedeensüümid aitavad!

Ülle lugu: Miks peaks tarvitama seedeensüüme?

Enzymedica seedeensüümide “kasutusjuhend”

Proovi kvaliteetseid seedeensüüme ja vabane tüütutest seedemuredest!

Inimene peab ennast igas eas hästi tundma!