Seedeensüümid lastele (isutus, kõhuvalu, kõht kinni) - Kids Digest™

Kas oled märganud, et su laps tundub mõnikord põhjuseta viril? Oled täheldanud, et ta ei taha teatud toite süüa või keeldub vahel üldse söömast? Kas mõnikord hakkab kõht pärast söömist valutama või muutub tuju ühest äärmusest teise? Kas oled mõelnud, et selline käitumine võib olla seotud kõhuprobleemidega? Täiskasvanud ei ole ainsad, kes kogevad seedimisega seotud ebamugavaid sümptomeid, kuid lapsed ei oska neid sõnastada ega seostada.

Hea seedimine ning vajalike toitainete kättesaamine on kasvava lapse organismi jaoks väga olulised. Igapäevane seedeensüümide tarvitamine aitab nii seedimise kui ka vitamiinide ja mineraalainete omastamise tõhusamaks muuta. Hästi toimiv seedimine annab lapsele suurema vabaduse tegeleda talle oluliste tegevustega ning nautida oma lapsepõlve.

Enzymedica Kids Digest™ seedeensüümid on loodud just lapsi silmas pidades. Kuna täiskasvanutele mõeldud seedeensüümikapslid võivad olla lastele ebamugavad neelata, lõi Enzymedica laste jaoks spetsiaalsed magusa maitsega näritavad seedeensüümitabletid - sellisel kujul on neid lapsele lihtsam anda. Toidulisand on mõeldud kasutamiseks alates neljandast eluaastast.

Millistel puhkudel soovitatakse lastele seedeensüüme anda?

 • tuju muutumine või üliaktiivsus pärast söömist;
 • seedehäired (gaasid, puhitused jne);
 • söömisest tingitud kõhuvalud;
 • tundlikkus mõne toiduaine suhtes (loe SIIT laste toidutalumatuse kohta küsimusi 20 ja 39);
 • naha punetus, sügelus, kihelus pärast söömist;
 • ebaregulaarne sooletühjendus;
 • uutes toiduga seotud olukordades nagu lasteaeda või kooli minek, sünnipäevad ja reisimine;
 • soolestiku probleemid, mille tõttu toitainete lõhustumine ja omastamine on takistatud.

Enzymedica Kids Digest™ seedeensüümitabletid:

 • on lapsele ohutud ja efektiivsed;
 • lihtsasti näritavad;
 • marjamaitselised, suhkruvabad;
 • magustatud naturaalse suhkruasendaja ksülitooliga;
 • aitavad kaasa lapse heale seedimisele ning vajalike toitainete imendumisele;
 • aitavad lõhustada valke, rasvu, süsivesikuid ning kiudaineid;
 • leevendavad seedeprobleeme, gaase, kõhuvalusid ning puhitusi probleemsete toitude söömisel;
 • aitavad vältida kõhukinnisust ehk ebaregulaarset sooletühjendust.

Kuidas kasutada Kids Digest™ seedeensüüme?

Andke lapsele üks seedeensüümitablett iga suurema (eriti probleeme tekitava) toidukorraga - hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök. Närimistablett tuleb hooldaja järelvalve all täielikult ära närida kuni 10 minutit enne sööma hakkamist. Juhul kui meenub seedeensüüme anda söömise ajal või kuni pool tundi pärast söömise lõpetamist, on tableti toimest veel seedimisel kasu.

Võimalusel õpetage last iga suutäit põhjalikult mäluma (20-30 korda) enne toidu alla neelamist, et aktiveerida süljes olevad ensüümid ning mitmekordistada purgist võetavatest seedeensüümidest saadavat kasu. Kui võimalik, andke üks seedeensüümipurk lasteaeda või kooli kaasa, et iga söödav eine oleks lisaseedeensüümidega toetatud.

Kuidas ma tean, kas seedeensüümid minu lapse peal toimivad?

Kuna inimesed lapsed ja nende seedimise toimimine on erinevad, võivad sümptomid hakata leevenema erineva aja jooksul. Seedeensüümid toimivad selle einega, millega koos neid süüakse, seega toetavad nad seedeprotsessi juba esimesel korral. Ebamugavad sümptomid võivad ära kaduda juba esimese einega või alles mitme nädala jooksul. Seega ei tasu kohe loobuda arvates, et seedeensüümid ei toimi. 

Teinekord võib proovida suuri probleeme põhjustava eine söömise toetamiseks võtta kaks närimistabletti. Selleks, et seedeensüümide täielikku mõju mõista ja märgata, tuleks neid järjepidevalt tarbida vähemalt kolm kuud. Jälgi ja märka muutusi lapse tujus, käitumises, enesetundes ja une kvaliteedis.

Mida Enzymedica Digest Kids™ sisaldab ja miks?

Kids Digest™ seedeensüümidega närimistablett sisaldab põhilisi seedimist toetavaid seedeensüüme: amülaas (Thera-Seguna, lõhustab süsivesikuid), proteaas (Thera-Seguna, lõhustab valke), lipaas (Thera-Seguna, lõhustab rasvu), tsellulaas (Thera-Seguna, lõhustab kiudaineid), glükoamülaas, laktaas, alfagalaktosidaas, maltaas, ksülanaas, pektinaas ja invertaas. Need ensüümid koostöös aitavad kaasa levinumate probleeme tekitavate toiduainete lõhustamisele. Looduslikud lisaained annavad tabletile kuju, magusa maitse ning roosaka värvuse tänu millele on lihtsam lapsele seedeensüüme anda.

Enzymedica Thera-Segu (Thera-Blend) on spetsiaalne protsess, mille käigus tagatakse seedeensüümide toimimine terves seedekulglas. Kuna erinevates seedeorganites on erinev pH (happelisuse keskkond), on tõhusaks seedimiseks oluline tagada seedeensüümide töö suures pH vahemikus ning seedekulgla erinevates osades. Loe Thera-Segu kohta lisaks SIIT.

Mida näitavad aktiivsusühikud Enzymedica Kids Digest™ etiketil?

Aktiivsusühik (DPPU, ALU, HUT, AGU) näitab, mitu mg substraati (ainet) suudab ensüüm ühes minutis lagundada. Näiteks 20 000 aktiivsusühikut proteaasi (HUT) on suuteline lagundama 225 g piimavalku ühes tunnis, kuid nt sojavalk ja veiseliha valk annavad erineva tulemuse. Kids Digestis sisalduvate seedeensüümide aktiivsusühikute tase on võrreldav Enzymedica Digest Basic’uga, mis on täiskasvanu jaoks leebetoimeline.

Kas Enzymedica Kids Digest™ sisaldab lisaaineid?

Kids Digest™ toidulisand ei sisalda säilitusaineid ega kunstlikke toiduvärve ning lõhna- ja maitseaineid. Värvust, kuju ning maitset andvad lisaained on looduslikku päritolu. Enzymedica tooted on tuntud oma puhtuse ning kvaliteedi poolest.

Kas Enzymedica Kids Digest™ on GMO-vaba?

Jah, Enzymedica Kids Digest™ närimistabletid on GMO-vabad. 

Mida Enzymedica Kids Digest™ EI sisalda?

Toidulisand ei sisalda muna, piima, soola, suhkrut, soja, nisu, pärmi, pähkleid, maisi, riisi, gluteeni, kaseiini ega kartulit.

Kas Enzymedica Kids Digest™ seedeensüümide võtmiseks on vastunäidustusi?

Vastunäidustusi ei ole, kuna närimistabletid sisaldavad vaid looduslikke koostisosi. LIsaks toimivad purgist võetavad seedeensüümid sarnaselt nagu värskes toidus olevad toiduensüümid, seega need on meie keha jaoks tuttavad ja loomulikud. Üleliigse tarbimise puhul võib ksülitool põhjustada kõhulahtisust. Toidulisand on mõeldud kasutamiseks alates neljandast eluaastast. 

NB! Seedeensüümid pole mõeldud toiduallergiate ravimiseks!

Kas Enzymedica Kids Digest™ sobib veganitele?

Jah, Enzymedica Kids Digest™ seedeensüümilisand on 100% vegan.

* Enzymedica Kids Digest™ seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

NB! Üleliigne tarbimine võib tekitada kõhulahtisust. Hoidke purki lastele kättesaamatus kohas. Närimistablette tuleb võtta ainult lapsevanema (või muu hoolealuse) järelvalve all. Närimistabletid ei ole mõeldud asendama tervislikku elustiili ega maiustusi. Alates 13. eluaastast võib lapsele anda täiskasvanutele mõeldud Enzymedica seedeensüüme.

 

Veel huvitavat lugemist:

KUULA SAADET: kas oleme tõesti leidnud toidulisandi, mis aitab loomulikul moel kaalust alla võtta ja seedeprobleeme leevendada?

Enzymedica seedeensüümide “kasutusjuhend”

Proovi kvaliteetseid seedeensüüme ja vabane tüütutest seedemuredest

KKK - Kõik toidutalumatusest ja Enzymedica Digest Spectrum'ist

KKK - Kõik piimast, laktoositalumatusest ja Enzymedica Lacto'st

KKK - Kõik gluteenist, gluteenitalumatusest ja Enzymedica GlutenEase'st