Seedeensüümid - kadusid ülekaal, puhitused ja seedeprobleemid!

Mina olen Liis Hein, hetkel 32-aastane, tegelen müügimaailmas. Ma ei räägi kunagi toodetest-teenustest, mis mulle endale ei meeldi. Räägin ainult sellest, millega mul on päriselt positiivsed kogemused. 

Seedeensüümidest kuulsin esimest korda 2019. aasta lõpupoole ühe fitnessitüdruku, Kerli Djomina, blogi kaudu. Kuna mu kaal on elu jooksul palju kõikunud ja ma olen alati nii-öelda pehme tüdruk olnud, jälgin inspiratsiooni ja ideede saamiseks sotsiaalmeedias paljusid trenniinimesi. Olin trennis juba aastaid käinud, kuid tulemusega veel rahul ei olnud. Ükskord nägin, et Kerli promos ühes artiklis seedeensüüme, sest need aitasid tal seedimist ja enesetunnet parandada ning mis mulle oluline - ka kaalu langetada. 

Mõtlesin, et kui need tema peal toimisid, ei saa need mulle ka halba teha. Kaalus alla võtmine oli minu jaoks number üks motivaator ja seedeprobleemid number kaks. Toona arvasin, et mul on raudselt laktoosi- või gluteenitalumatus. Mul oli väga tihti piima- ja jahutooteid süües selline tunne, et kõht läheb kohe lõhki! Eriti õhtu lõpuks tekkis kõhtu ebameeldiv raske tunne, gaasid ja tugevad puhitused. Ebamugav oli olla külas või koduski, kui kõhupiirkonnas mingi möll käis. 

Tegin mõlema talumatuse testid ära ja kummagi puhul testid midagi ei näidanud. Kuna mul diagnoositi juba 16-aastaselt kilpnäärme alatalitlus (hüpertüreoos), mis väljendub nö ainevahetuse laiskusena, arvan, et ka sellel on roll minu kaalu- ja seedemuredes. Kui kilpnääre ei suuda korralikult hormoone toota, võivad sellega seoses suureneda kaalunumber ning seedimine (ja rakuainevahetus) aeglustuda. 

Eelmise aasta septembris ning teist korda aasta lõpus tegin läbi 23-päevase Simeonsi dieedi. Teise korra lõpupoole hakkasin seedeensüüme lisaks võtma. Tellisin kohe tugevatoimelise Digest Goldi, sest Kerli reklaamis just neid. Ja need tõesti toimisid minu puhul hoolimata sellest, et ma ei võtnud kapsleid iga toidukorraga, nagu soovitatakse. Pigem hommikul ja õhtul, kui ma olen kodus. Päevasel ajal olen ma nii liikuv, et unustan purgi tihtipeale kaasa võtta. Olengi mõelnud, et pean purgi käekotti või autosse ka panema. 

Seedeensüümide võtmine aitas mul stabiliseerida suhteliselt väljakutsuva dieedi lõpetamist ja sellest välja tulemist. Olen suutnud oma saavutatud kaalu hoida ja veel natukene alla võtta. Need tõesti toimivad! 

Esimene asi, mida märkasin (või pigem, mida ma ei märganud), oli raskustunne kõhus ning õhtuste puhituste kadumine!. Arvan, et õhtused gaasivalud tekkisid päeva jooksul kogunenud ja kuhjunud seedimata toidust ning lõpuks hakkaski kõht valutama.

Seedimise regulaarsus on mul ka paremaks läinud. Mul ei ole päriselt ühtegi seedekaebust enam! Isegi kui ma ensüüme iga einega ei võta. Võrreldes varasemaga tunnen, et kilpnäärme alatalitlusega seoses on mu seedimine palju regulaarsem ja nö turgutatud. 

Koroona alguse ajal mitmed tuttavad kurtsid, et nad on väsinud ja loiud, mina seda enda puhul ei märganud. Goldi sees on ATP-energiamolekulid, mis mulle sellel keerulisel ajal vist isegi lisajõudu andsid. Ma ei ole kindel, aga mine tea! Kuna olin suurema ajast kodukontoris, kasutasin seedeensüüme regulaarselt ka kolme põhieinega.

Hiljuti võtsin Fitlapi endale abiks ja ensüümikapslid on tublisti kogu aeg kõrval. Seedeensüümidega piisab mulle etteantud kogustest kenasti! Kõht tühjaks ei jää. Kui ma mingil põhjusel aga toitumiskava ei järgi, võtan kindlasti seedeensüümi, et hõlpsamini söödud toitu seedida (eriti, kui see pole nii tervislik).

Toitumiskavade kasutamine ning seedeensüümide võtmine on minu enesedistsipliini päris palju kasvatanud, enam ma ei krahma lõputult kõige järgi. Võttes sisse ensüümikapsli, mis on tervisele hea, soovisin sellega koos alateadlikult ka oma toiduvalikut muuta. See tundub nagu raiskamine, kui sa oled tubli ja kasutad seda head hinnalist toodet, kui ikkagi kehva kvaliteediga toitu enda kehasse kühveldad!

Huvitav on see, et kartuli söömine tekitas mulle varem väga palju vaevusi. Aga seedeensüümidega on see tunne mul täiesti kadunud! Omatehtud kartulisalatit võiks ju lõputult süüa! Lisaks ei ole mul hommikul ärgates kõht enam niimoodi tühi nagu varem oli. Mõnikord teen tühja kõhuga trenni ja tunnen ennast väga hästi. See on küll mulle väga oluline vahe.

Seedeensüümid aitavad kaalulangusele ja elustiilimuutusele tugevalt kaasa, kindlasti soovitan proovida! Mina tunnen nii suurt vahet ja soovitan ka oma sõbrannadele. Paari päevaga saad ilmselt juba aru, kas need toimivad sinu jaoks ka. Kuna inimesed on erinevad ja kõigil kohe ei toimi, siis arvan, et esimese purgiga peaks küll juba aru saama! Seedeensüümid on minu truud igapäevased abilised!

 

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

 

Pilt: Erakogu

 

Veel põnevat lisalugemist: 

Rita: Seedeensüümid aitasid mul nelja kuuga 13 kilo alla võtta! 

Diabeetiku lugu: ma ei kujuta ette, et peaksin seedeensüümidest loobuma!

Video: mille järgi seedeensüüme valida?

Seedeensüümid lastele (isutus, kõhuvalu, kõht kinni) - Kids Digest™

TOP 7- Miks seedeensüümid minu peal ei tööta?