Seedeensüümid – minu truud abilised elu lõpuni

Olen Veronika Rakverest, 46-aastane puhastusteeninduse ja pesumaja valdkonnas töötav Eesti naine, kellele meeldib vabal ajal looduses jalutada ning kokata. Otseselt spordiga pole kunagi tegelenud, kuid tempokalt kõndida mulle väga meeldib - teen seda igal võimalusel. Mul on peaaegu terve elu olnud ülekaal ja sama probleem esineb terves meie suguvõsas. Nagu armastatakse öelda: "midagi pole teha, meil on peres kõik sellised". Mina tõestasin endale, et on siiski võimalik "kalduvuse" kiuste kaalunumbrit jäädavalt vähendada.

Mul ei olnud dieetidesse mitte mingit usku. Olin eelnevalt proovinud mõnda apteekides pakutavat preparaati, kuid nendest polnud mitte mingit abi. Lõpuks aga jäin sõpra uskuma, kes oli ise koos erinevate tuttavatega proovinud Dr Simeonsi dieeti ning jäänud tulemusega väga rahule. Ja see toimiski, ka minu peal!

Seedeensüümidest kuulsin esimest korda tuttava kaudu juba 2017. aastal. Mind kõnetas kõige rohkem see, et väidetavalt saab enne iga toidukorda seedeensüüme tarbides toidust kätte palju rohkem toitaineid ja vitamiine ning samas aitavad need väljutada kogunenud jääke ja toksiine. Otsustasin siis enda peal järele proovida, kas see ka tõesti paika peab.

Alustasin Enzymedica Digest Basicuga, mida soovitati kasutada esimesena, kui pole varem seedeensüüme tarbinud. Päris esimesel päeval peale esimeste kapslite sissevõtmist tundsin nagu "keegi elaks mu kõhus". Hästi imelik tunne oli, aga sain aru, et midagi on muutunud ja midagi toimub. Selleks ajaks olin tegelikult juba ka oma toidulauda jõudnud tervislikumaks korrigeerida ja eeskätt tänu Dr Simeonsi dieedile, mida olin selleks ajaks läbinud kaks ringi.

Nüüd, kui alustasin ensüümide võtmisega, otsustasin veel ka kolmandat korda Dr Simeonsi dieeti läbida. Ensüümide kiituseks pean ütlema, et kui peale eelmisi dieediringe tulid ikkagi mõned kaotatud kilod hiljem tagasi, siis peale kolmandat pole seda juhtunud siiani, kusjuures möödas on juba 3 aastat ning pigem olen kaotanud lisaks veel mõned kilod. Aga seda ilmselt seetõttu, et olen järjepidevalt jätkanud seedeensüümide tarbimist enne iga põhitoidukorda ja peale dieeti läksin üle veel tõhusamale tootele, Digest Goldile.

Dieedi ajal oli seedeensüümidest samuti väga palju abi ja eelkõige vajavad neid inimesed, kes ei suuda dieete edukalt läbida seetõttu, et tunnevad väikeste toidukoguste tõttu pidevat näljatunnet. Paljud ju jätavad dieedi juba alguses pooleli, sest on varasemalt harjunud korraga palju sööma ja dieedis etteantud kogused on sellega võrreldes ikka väga tagasihoidlikud. Ensüümidega küll seda muret pole, kuidagi suudavad need teha nii, et saad sellest väiksest kogusest piisavalt kõhu täis ning mingit näljatunnet küll ei teki.

Seedeensüümid on ainsana suutnud aidata hoida saavutatud kaalunumbrit ja isegi siis, kui ma pole väga rangelt jälginud kõiki toitumissoovitusi. Olen endale aeg-ajalt lubanud head-paremat, mida varasemalt kohe üldse teha ei saanud, sest kohe hakkas kaal taas tõusma. Samuti on kadunud see, et kui varem midagi maitsvat sõin, siis ei suutnud kuidagi enam pidama saada – kõht juba ammu täis, aga ikka näksisin edasi. See kõik on minevik. Ensüümidega saan esiteks kõhu palju väiksemast kogusest täis ning peale söömist pole enam mitte mingeid näksimisisusid. See võib ka tähendada seda, et sain toidust tänu ensüümidele kõik vajaliku kätte ja keha enam ei nõua lisa.

Kui mu mees hakkas samuti minu kõrvalt ensüüme tarbima, siis nägin tema pealt veel ühte huvitavat ensüümidega kaasnevat positiivset ilmingut – nimelt hakkas mees eelistama hoopis teistsuguseid toiduaineid kui kunagi varem elus. Talle hakkasid äkitselt maitsema erinevad juurviljad, avokaado, baklažaan. Mina saan sellest aru nii, et seedeensüümid annavad sulle märku, mida su keha tegelikult vajab ja millest su toidulaual on puudus.

Lisaks sellele, et seedeensüümid aitavad mul tervislikku kaalu hoida, toidust vajalikke toitaineid ja vitamiine omastada ning ülejääke väljutada, olen märganud ka kvaliteedivahet seedimisprotsessis. Üldjuhul on tavalisteks probleemideks, et inimesed ei mälu toitu nii nagu peab, süüakse kiirustades ja kugistades, sest lõunapaus on ainult pool tundi. Peale söömist aga tekivad gaasid ja puhitused ning väsimustunne. Minul kadusid koheselt nii gaasid kui ka väsimus. Enne eelistasin ikka peale suuremat söömist pikali visata või telekat vaadata, siis ensüümidega kadus see iseenesest ära.

Väsimustunde tekkimine oli ka põhjuseks, miks ma enne kunagi tööl lõunat ei söönud, sest siis lihtsalt ei viitsinud enam tööd edasi teha. Nüüd söön nii lõunat kui ka hommikusööki, mis varasemalt ka mul üldiselt vahele jäi. Tagantjärgi mõeldes toitusin enne ikka väga ebatervislikult, sest tavaliselt sõingi esimest korda päeva jooksul alles peale töölt koju jõudmist.

Terve elu jooksul polnud ma enne seedeensüümide tarbimist söönud hommikusööki, aga nüüd, 3 aastat hiljem, ei kujuta isegi enam ette, kuidas see võimalik oli. Seega arvan, et ensüümid annavad mulle kuidagi märku, millal peaksin sööma, millal keha toitu vajab. Need on mul kogu aeg ligidal – kodus kapi peal ja käekotis kaasas. Energiat ja jaksu on samuti rohkem. Seetõttu ütlen ausalt, et ma ei taha mingil juhul nende võtmist enam lõpetada.

Varasemalt oli mul ka erinevaid terviseprobleeme, näiteks piiripealse veresuhkru tasemega ja madala vererõhuga. Nüüd, kui vereanalüüsi vastuste järel käin, ütleb perearst, et kõigil minuvanustel võiks verenäitajad nii normis olla kui minul ja see puudutab ka vitamiinide ja mineraalainete tasemeid.

Tahan veel rõhutada, et minu mitmeaastane kogemus näitab, et seedeensüümid on tõesti tervisele kasulikud. Ma söön tavalist poetoitu, mis teadaolevalt pole ei puhas ega eriti kvaliteetne, kuid seedeensüümid suudavad sealt ikkagi kätte saada selle parima ning tagada mulle tervise teisi toidulisandeid tarvitamata ning samuti energia ja heaolutunde. Mulle meeldib ka see, et Enzymedica tooted ei sisalda mingit keemilist jama, mida on kõik asjad niigi täis. Näiteks tablette ja ravimeid ei taha ma üldse võtta, kui just väga hull tõbi kallale ei tule.

Proovige julgelt ka ise, need on tõesti super tooted! Mu tutvusringkonnas on vaid mõned üksikud, kes on peale proovimist väitnud, et nad ei tundnud midagi ja võib-olla see tulenes lihtsalt sellest, et nad ei leidnud enda jaoks seda kõige õigemat toodet, sest inimesed on ju erinevad. Samas on ka see, et inimesed lihtsalt ei märka neid positiivseid väikseid muutusi enda juures, märgatakse pigem ainult negatiivseid. Minu soovitus on, et kindlasti kasutage kvaliteetseid seedeensüüme ja iga toidukorraga vähemalt 2 nädalat, enne kui hinnangu annate ning seejärel otsustage, kas peaksite proovima teisi tooteid (lahjemaid või kangemaid) või jätkama nendega, millega alustasite.

Seega ütlen omalt poolt kõigile skeptikutele ja mitteuskujatele – ma olin veel 5 aastat tagasi teiesugune, kes millessegi ega kellessegi ei uskunud. Arvasin, et kõik on üks müügitrikk ja inimeste lollitamine. Täna olen aga väga õnnelik, et ennast käsile võtsin, sõbra abil Dr Simeonsi dieedini jõudsin ning seejärel oma parimad abimehed – seedeensüümid – avastasin. Nendest ei loobu ma enam kunagi!

 

 * Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

 

Veel huvitavat lugemist:

Kas piima- ja jahutooted võivad olla sinu seede- ja kaalumurede põhjus?

Kuidas valida parimaid seedeensüüme? 

TOP 7 - miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Teeme lõpu seedimisega seotud probleemidele!

Kuidas toime tulla LAKTOOSITALUMATUSEGA?

Seedeensüümid tagavad toitainete imendumise!

Süsivesikute kooma