Saledam kehavorm ja näksimisisud kadunud seedeensüümide abiga! 

Minu nimi on Rita Gross, olen 33-aastane. Eelmise aasta alguses otsustasin oma suure ülekaaluga midagi peale hakata. Ma kaalusin 78 kilogrammi ja ma olen kõigest 158 cm pikk! Kui nii pisike oled, siis on lisakilod eriti märgatavad. Sõbrannaga koostöös hakkasime korrastama minu toidumenüüd. Kui olin kuu aega juba suhteliselt tubli olnud, hakkasin rohkem tähelepanu pöörama ka oma kestvatele seedeprobleemidele. 

Too aeg sattusin Facebookis seedeensüümide otsa läbi reklaami ja leidsin ka YouTube’st mõned videod, kus üks mees ja naine rääkisid Enzymedica™ seedeensüümidest. Videote sisu kõnetas mind ja hakkasin mõtlema nende proovimisele. Peast käis läbi, et eriti hea oleks, kui saaks just bakteritega seedeensüüme võtta.  

Enne 30ndaid eluaastaid kasutavad paljud inimesed kaalu alandamiseks igasugu dieeditablette, mis tegelikult pikas perspektiivis ei aita. Alguses ma vaatasin ka neid seedeensüümide videosid samasuguse eelarvamusega. Siis aga mõtlesin, et kuna seal vestlevad Eesti inimesed eesti keeles, ju siis on päriselt hea asi, mitte mingi pildipanga inimestega võlts reklaam tootest, mis tegelikult ei toimigi. 

Ostsin endale Digest +Live Bacteria™ seedeensüümid koos piimhappebakteritega. Esmalt märkasin, et nende regulaarne võtmine aitas mul kõhu pikemalt täis hoida. Kui ma sain oma toidumenüü paika, võtsin abistavalt seedeensüümi sisse, ning avastasin, et ma ei söönud enam üle, nagu mul varasemalt kombeks oli. Lisaks, need portsjonid, mille olin uue toitumisstiiliga valmis pannud, olid mulle täiesti piisavad. Varasemalt, kui ma sõbrannaga paika pandud toitumise järgi sõin ilma seedeensüümideta, tundsin, et kõht jäi tühjaks ja oleksin tahtnud juurde süüa. 

Lisaks mõnusale täiskõhutundele kadusid mul ka näksimisisud! Mul olid varasemalt jubedad näksimisisud, eriti tööl olles, kus kogu aeg istud ja pole suurt teha. Siis juhtuski nii, et see, mis kuskil vedeles, see sai suhu pistetud! Ise arvan, et pidev näksimine oligi see, mis mu kehakaalu nii suureks viis. 

Kui me minu toitumiskava muutma hakkasime, välistasime igasugused valmistooted. Põhiline oli salat ja mingi lihatoode kõrvale. Trennivabadel päevadel sõin süsivesikuid vähem, et ei saaks liiga palju kaloreid, mida ära ei jõua tarbida. Ja sellel esimesel toitumise muutmise kuul ma tundsin, et energiat jäi väheks. Seevastu seedeensüümide võtmise esimesel kuul tundsin, kuidas energiat tuli juurde! 

Varasemalt ma ei käinud väga trennis ka, sest ma ei jaksanud ja leidsin alati vabandusi. Vahepeal käisin õhtuti jooksmas, kuigi tundsin, et ei viitsi väga minna. Pärast seedeensüümidega alustamist võtsin endale spordiklubi kuupaketi, hakkasin trenažööril jooksma ja tegin iseseisvalt jõusaalis harjutusi. Seedeensüümidega avastasin, et mul on energiat rohkem, sest kehas on kergem olla! 

Kohe alguses ma ei osanudki oma energiataseme tõusu seedeensüümidega seostada, aga ma võtsin neid ju neli kuud järjest. Siis tuli suvi peale, liikusin rohkem ringi, käisin jooksmas ja jalutamas. Aga sügisel märkasin, et energiatase hakkas langema. Toitusin enam-vähem samamoodi nagu enne, aga energiatase ei olnud enam päris seesama, mis kevadel. Sain aru, et ensüümid andsid ikka jaksu juurde!  

Ja mis kõige olulisem - seedeensüümide võtmise ajal toimuski mul kõige suurem kaalulangus. Võtsin 13 kilo alla nelja kuuga! Suvel langes kaal samuti stabiilselt ja sügiseks olid jäänud viimased viis kilo. Suutsin nüüd juba ilma seedeensüümide abita oma toitumist jälgida. Ma olin harjunud, et ma ei näksi ja isud olid märgatavalt vähenenud. 

Seedeensüümide võtmine aitas mul tervislikku rutiini tekitada ja hoida - võtsin kapsli sisse ja teadvustasin endale, et ma ei sööks üle. Paari nädalaga tundsin, et ma ei vajagi enam nii suuri koguseid. Suutsin ise oma koguseid ja näksimisisusid teadvustada. Kaal langes ja seedetegevus paranes. 

Enne seedeensüümide võtma hakkamist oli mul soolestiku tühjendus väga ebaregulaarne, vahel möödus ilma tualetti külastamata 2-3 päeva, mis oli päriselt väga ebamugav. Live +Bacteria™ ensüümidega läks mul seedimine regulaarseks ja kui ma olin lõpetanud nende võtmise, siis see süsteem jäi mul paika, mille üle ma olen väga õnnelik!  

Umbes pooleteise aastaga olen kokku 26 kilogrammi alla võtnud. Tänaseks kaalun ma 55 ja tunnen, et paar kilo oleks veel vaja maha saada. Natukene raske on veel olla. Eelmise aasta lõpus hakkasin märkama, et mul on tekkinud jubedad gaasid, mida ma varem ei täheldanudki. Just kaera, hommikuhelvestega ja jahutoodetega. Läksin küll niiöelda tervislikumate jahude peale, kuid sellest ei piisanud. Alguses mind see väga ei häirinudki, aga lõpuks läks asi nii hulluks, et tundsin, et ma ei tahagi enam kuskil käia, sest ei ole võimalik neid gaase enda sees hoida! Need olid nii jubeda haisuga!  

Maikuus hakkasin erinevaid teravilju vältima ja kui nad menüüsse tagasi panin, oli kõht jälle täiesti punnis! Ma olen selle üle väga kurb, et ei saa hommikuputru enam süüa. Lisaks tunnen ka, et energiat on vähem ja nii väga trenni jälle ei kipu. Jõudsingi mõtteni, et tahan järgmisena seedeensüümide mõju mu teraviljaprobleemi peal ka proovida.  

Minu kogemuses annavad seedeensüümid selle lisaimpulsi, mis aitab oma tervise- ja kaaluteemadega edasi minna. Suurem osa tervislikust käitumisest algab ikkagi peast. Natuke peab plaani pidama, mida oma kehasse panna ja mis tervist toetab. Ainult seedeensüümidele lootma jääda ei saa, aga need on väga oluline tugifaktor. Mina suutsin seedeensüümi võtmise eel paika panna, mis koguse ma ära söön, seega ma ei söönudki enam üle juba enda teadlikust valikust.  

Mida rohkem oma mõtetega tööd teed, seda kiiremini ilmselt tulemuste ning uute harjumusteni jõuad. Kindlasti soovitan seedeensüüme kaalulangetamise toetamiseks ja energiataseme tõstmiseks proovida. Need päriselt töötavad! Seedeensüümide hind on igati seda raha väärt!

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

Pilt: erakogu

 

Veel põnevat lugemist:

Laura: beebikõht ja seedeprobleemid kadunud tänu seedeensüümidele

TOP 7 - miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Helena: totaalne muutumine seedeensüümide abiga!

Taivi: seedeensüümid tõid parema une ja ootamatu kaalulanguse

Probiootikumid ja piimhappebakterid - nende liigid ja tüved ning nende erinevused