Proovi kvaliteetseid seedeensüüme ja vabane tüütutest seedemuredest! 

Kui oled üks neist inimestest, kes kogeb söömise ajal või pärast söömist seedeprobleeme nagu:

  • raskustunne kõhus,
  • kõhuvalud, 
  • gaasid, 
  • puhitused, 
  • halvalõhnaline kõhutuul, 
  • kõhukinnisus, 
  • kõhulahtisus või 
  • uni ja väsimus pärast einestamist, 

siis järgnev info on mõeldud just sinule. Paljud inimesed kogevad tänapäeval eelnimetatud seedeprobleeme kuna nende keha ei saa toitude seedimisega hakkama enam nii hästi nagu varem. Sellel on kaks peamist põhjust: pidev kuumtöödeldud (ehk ensüümivaese) toidu söömine ning erinevad stressi põhjustavad olukorrad.

Kui inimese keha on pideva pinge all, mille hulka kuulub ka ensüümivaese toidu (praed, supid, kommid-küpsised, leib-sai, konservid) söömine, hakkab ühel hetkel keha võimekus toidu seedimiseks vajalike seedeensüümide tootmiseks langema. Selle tagajärjel hakkavad tekkima erinevad ebamugavad seedeprobleemid. 

Selleks, et toiduga seotud seedeprobleeme leevendada, on loodud seedeensüümipreparaadid ehk abimehed, mis põhimõtteliselt aitavad asendada neid ensüüme, mida keha enam toota ei suuda või mis toidus puudu on. Toiduensüümid on toores, värskes toidus loomulikul kujul olemas, kuid hävinevad igasuguse töötlemise (kemikaalidega pritsimine, väetiste kasutamine, pikk tarneaeg välismaalt) ja kuumutamise puhul üle 47 kraadi (küpsetamine, pastöriseerimine, keetmine, praadimine).

Inimesed, kes on hakanud seedeensüüme tarvitama ning leidnud endale sobiva toote, on täheldanud raskustunde ning väsimuse kadumist pärast söömist. Lisaks on välja toodud puhituste, gaaside ning paistetustunde ja kõhuvalu leevenemist. Osa inimesi on märganud ka söögikoguste vähenemist, näksimisisude kadumist ning isegi normaalkaalu poole liikumist.

Seedeensüümikapsleid on loodud väga erineva sisalduse ning tugevusastmega just seetõttu, et inimeste seedeprobleemide raskusaste ning söödava toidu kogus ja koostis on väga erinevad. Siinkohal räägime kahest erinevast tootest kokku pandud Enzymedica “Hea seedimise stardipaketist”, mis on mõeldud inimesele, kes kogeb söömisega seotud seedeprobleeme ning ei ole varem seedeensüümidega kokku puutunud. Siit saad teada, kuidas seda komplekti kasutada, mida jälgida ning mida vajadusel lisaks proovida.  

Enzymedica seedeensüümid jagunevad seedeensüümide aktiivsuselt kolme kategooriasse: leebe, keskmise ning tugeva toimega. Need jaotused ongi loodud just selleks, et iga inimene leiaks enda kõhumuredele õige lahenduse vastavalt seedeprobleemide raskusastmele ning söödava toidu kogusele. “Hea seedimise stardipakett” sisaldab kümne päeva jagu leebetoimelist Digest Basic™ seedeensüüme ning nädala jagu tugevatoimelisi Digest Gold™ seedeensüüme - kokku 17 päeva jagu paremat seedimist väga hea hinnaga! 

Kuidas stardipaketti kasutada?

Stardipaketi eesmärk on see, et inimene saaks aru, millise toimeastmega seedeensüüme just temal vaja on. Komplektis on piisavalt kapsleid, et hinnata enda enesetunde muutumist erinevate toidukordade vältel ning pikema perioodi jooksul. On hea, kui enne seedeensüümide kasutama hakkamist kirjutad üles, mis probleemid sind täpselt vaevavad ning kui rasked või leebed need on. Nii on kindel, et oskad hinnata, kas ja mil moel need leevenema hakkavad. 

Kõigepealt tuleb kindlasti alustada kõige leebetoimelisemast, ehk Digest Basic™ tootest. Komplektis sisaldub 30 kapslit, mis tähendab, et neid piisab 30ks toidukorraks. Parima tulemuse saavutamiseks soovitame võtta ühe kapsli iga põhitoidukorraga (hommiku-, lõuna- ja õhtusöögiga) ehk tavaliselt kolm korda päevas. Kõige efektiivsem on, kui kapsel alla neelata paari lonksu veega 2-10 minutit enne sööma hakkamist. Kui aga meenub kapsel sisse võtta söömise ajal või kuni pool tundi pärast söömist, on sellest ikkagi veel kasu. Süües mälu iga suutäis korralikult läbi! 

NB! Tuleb meeles pidada, et seedeensüümid töötavad selle eine seedimise kallal, millega koos need sisse võeti. Seedeensüümid ei ole nagu toidulisandid, mida võetakse kuurina või näiteks ilma söögita ainult hommikul või õhtul. Seedeensüümid toimivad ainult toiduga koos, sest see on nende eesmärk - abistada seedimist. 

Kui Digest Basic™ seedeensüümid on pärast järjepidevat tarvitamist otsa saanud, tuleb edasi liikuda Digest Gold™ seedeensüümide juurde, mida stardipaketis on 21 kapslit ehk ühe nädala jagu, kui võtta neid kolm korda päevas iga suurema einega. Neid kapsleid võta täpselt samamoodi nagu eelmisi, Digest Basicut. 

Kuidas hinnata, millist toodet peaksin pärast edasi tarbima?

Kui tunned, et Digest Basic™ seedeensüümide võtmisega kadusid kõik sinu kõhumured ning Digest Gold™ võtmine märgatavaid muutusi juurde ei toonud, piisab sulle tõenäoliselt Digest Basicust™.

Kui Digest Basicu™ toime sinu kõhumurede leevendamiseks ei olnud piisav, vajad tugevamatoimelist seedeensüümipreparaati. Kui tunned, et Digest Gold™ tõi sulle soovitud muutused, telli endale edaspidiseks kasutamiseks Gold, mis on eelkõige mõeldud inimestele, kellel esineb tõsisemaid seedimisega seotud tervisemuresid, probleemne on pigem valkude (liha) seedimine või kellele pole väiksemate aktiivsustega seedeensüümipreparaatide toime olnud piisav. 

Kui aga tundsid, et Digest Gold™ oli sinu seedimise jaoks liiga “äkiline” ja tekitas võib-olla isegi mõningaid ebamugavustundeid, siis soovitame proovida meie tootevalikust keskmise toimega seedeensüüme Digest Spectrum™ või Digest +Live Bacteria™ 

Enzymedica seedeensüümid

Digest Spectrum™ sisaldab muuhulgas suure võimsusega gluteeni, kaseiini ja laktoosi lagundavaid seedeensüüme, mis on sagedased toidutundlikkuse tekitajad. See toidulisand on eelkõige mõeldud inimestele, kellel esineb toidutundlikkust või sellest tulenevaid tervisemuresid. Samas sobib Digest Spectrum™ seedimise toetamiseks just neile, kelle jaoks pole Digest Basicu™ toidulisandi toime piisav. 

Digest + Live Bacteria™ on kaks-ühes toidulisand seedeensüümide ja piimhappebakteritega, sisaldades lisaks seedeensüümidele üheksat erinevat piimhappebakteri tüve. Toidulisand on mõeldud eelkõige inimestele, kes soovivad keskmise tugevusastmega seedeensüüme ning samas toetada oma mikrobioomi heade piimhappebakteritega, millel on samuti oma roll soolestiku töös. 

Kui tead või kahtlustad, et sul esineb konkreetselt kas gluteeni-, kaseiini- või laktoositalumatus, soovitame ka proovida spetsiaaltooteid GlutenEase™ või Lacto™. Enzymedica Lacto™ on mõeldud spetsiaalselt piimas sisalduva laktoosi seedimisel tekkivate vaevuste leevendamiseks ning Enzymedica GlutenEase™ on loodud abistama teraviljades leiduva gluteeni ning piimatoodetes leiduva kaseiini seedimist. 

NB! Reisidel või pidustustel soovitame isegi manustada mitu kapslit (korraga või enne iga einet eraldi), kui on teada, et söödava toidu kogus on tavapärasest suurem ja mitmekesisem, et vältida võimalikke seedeprobleeme. Ära unusta seedeensüümipurki kaasa võtta ka tööle või külla minnes! 

Mida peaksin veel “hea seedimise stardipaketi” kohta teadma?

Kui oled vanemaealine, lapseootel, kasutad igapäevaselt ravimeid või teed intensiivselt trenni, soovitame kindlasti alustada just Digest Basic™ seedeensüümide võtmisega, kuna need on kõige leebetoimelisemad. Seedeensüümide tarvitamisel ei ole kõrvalnähtusid, kuid inimesed, kelle keha on mingil põhjusel suurema stressi all, võivad vahel harva kogeda keha jaoks uute “abiliste”, nagu seedeensüümide, proovimisel mõningaid ebamugavustundeid, mis on mööduvad.  

Inimestel, kellel on pikemat aega olnud kõrge maohape (kõrvetised), võib eeldada, et mao limaskest on muutunud õhukeseks/haavandiliseks ja seetõttu võib seedeensüümi proteaas manustamine tekitada maos ärritustunnet. Selle vältimiseks võib aidata, kui võtta kapsel sisse mitte ENNE söömist, vaid PEALE söömist ehk täis kõhuga. Seega võiksid olla ettevaatlikud ka inimesed, kes põevad koliiti või gastriiti. Vajadusel konsulteerige arsti või tervisenõustajaga.

Kui on kindel, et lapsel on toidu söömisega seotud seedeprobleemid, siis alates 13ndast eluaastast võivad lapsed tarvitada seedeensüüme nagu täiskasvanud inimesed. Juhul, kui otsustatakse seedeensüümide tarvitamise kasuks, on hea teada, et kapsli sisu võib puistada toidu või joogi sisse, kuna kapsli neelamine võib lapsele olla ebamugav. NB! Seedeensüümide toidu sisse puistamisel peab toit olema enamvähem söömistemperatuuril, et ensüümide töövõimekus säiliks. Alla 13-aastastele on Enzymedica tootevalikus spetsiaalsed Kids Digest marjamaitselised närimistabletid.

Enzymedica seedeensüümid on igasuguste lisaainete vabad, GMO-vabad ning sisaldavad 100 % ainult toimeaineid. Sobivad kasutamiseks ka veganitele. 

 

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris! 

 

Veel huvitavat lugemist: 

Kuidas valida parimaid seedeensüüme?

TOP 7 - miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Seedehäire - häda, mis hüüab tulles!

Miks on seedeensüümid sinu kehale vajalikud?

Teeme lõpu seedimisega seotud probleemidele!

Kliendilugu - uskumatu kaalulangus!