Olen oma pere seedeensüümidega nakatanud!

Rahulolev klient Moonika Mägi jagab oma lugu: mul avastati umbes 15 aastat tagasi kilpnäärme alatalitlus. Käisin mitu korda arsti juures, et midagi on valesti ja kehakaal muudkui tõuseb. Minu töö juures (mis oli puhtalt füüsiline ja hästi liikuv), pidevas liikumises vabal ajal, lisaks toitumisele – tundus see kõik kuidagi võimatu. Otsisin abi arsti juurest, kes lõpuks avastas, et TSH-tase (kilpnääret reguleeriv hormoon ehk türeotropiin) on väga kõrge.

Tänaseks on see teekond tõusude ja mõõnadega. Ravimitega on võimalik hoida TSH normis, aga aja möödudes tase tõuseb, kaal tõuseb ja jälle määratakse ravimi kogus suuremaks. Mõneks ajaks saad koos ravimiga pisut kaalu alla ja enesetunde paremaks, aga aja möödudes jälle kõik tõuseb. Põhiline jutt kilpnäärme alatalitluse juures ongi, et ainevahetus aeglustub, peab sööma õigeid asju, hästi palju liikuma, trenni tegema.

Tänaseks olen otsinud abi igalt poolt. Olen võtnud toitumis-ja treeningkavasid. Olen väga palju muutnud oma toitumist, olen teinud erinevaid treeninguid jne. Minu üheks murdepunktiks olid eelmisel suvel tehtud Meravita vitamiinianalüüsid. Ma ei usuks oma analüüsi tulemust, aga enne mind tegi seda analüüsi üks tohter, kes ei avalikustanud, et ta arst on ja seda, et ta on vereanalüüsina teinud juba sedasama vitamiinitaseme kontrolli. Pärast ta ütles, et Meravita vitamiinianalüüs on päris õige.

Tegin siis ka selle analüüsi ja tulemus oli kohutav. Ainus näitaja, mis normis oli, oli biotiin. Kuigi olin tarbinud üle poole aasta erinevaid mikrotoitainete (vitamiinid ja mineraalained) toidulisandeid ning toitunud väga tervislikult. Millest ma lõpuks aru sain, oli see, et minu organism ei omasta vajalikke toitaineid ja vitamiine

Seedeensüümid ja mikrotoitained


Pool aastat hiljem võtsin vastu otsuse, et midagi peab muutuma. Leidsin ühe treeningu, mis mulle väga sobib ja treener oli see, kes mul soovitas proovida Enzymedica seedeensüüme. Tellisin stardipaketi. Esimese ensüümi võtsin õhtusöögi ajal. Võin öelda, et ma pole 15 aastat niimoodi maganud!. Järgmisel hommikul ärgates mõtlesin, et mis see nüüd oli? Tundsin ennast puhanuna ja magasin üle pika aja terve öö ärkamata. Muidugi hakkasin seedeensüüme võtma kolm korda päevas. Minu öised uned on võrreldes varasemaga palju paremad. Kuna mul on megakiire elutempo, siis öine uni on ülioluline. 

Lisaks, kui ma ennem ei saanud gaasilist mineraalvett juua, siis tänaseks pole see mingi probleem. Pärast sööki pole ka enam raskustunnet kõhus. Olen 15 aastat võidelnud gaasivaludega, väga paljudest toitudest loobunud, aga tänaseks olen abi saanud seedeensüümidest - mul pole enam gaasivalusid. Muidugi mind üllatas see, et ongi olemas see miski, mis reaalselt ka aitab. Kaalulangusest ei saa muidugi rääkida, sest kilpnäärme alatalitlusega ei käi see nii lihtsalt. Aga kuna kõhuprobleemid on kadunud, siis elukvaliteet on ulmeliselt paranenud.

Uneprobleemid


Muidugi tellisin kohe kolm korda stardipaketi ja jagasin proovimiseks ka oma pereliikmetele. Tänaseks tarbib mu täiskasvanud tütar ja kiidab. Esimene emotsioon temalt oli selline, “et mis kapslid sa andsid, enam ei saa tualetist välja”. Seedimine paranes, kõhupuhitust enam pole. Tütar on endale juurde juba tellinud. Abikaasa tellis omale stardipaketi ja tunneb ennast palju paremini. Just kõhuga seotud mured on nagu kadunud. Tema ka on endale juba lisatellimused teinud. Oma õele pistsin purgi näppu, lihtsalt proovimiseks, tema ka tunneb, et kõhuprobleemid on kadunud. Lubas juurde tellida.

Loomulikult olen uurinud aastaid seedimise kohta ja nüüdseks ka seedeensüümide kohta ning Enzymedica seedeensüümide blogi olen ka lugenud. 

Soovitan kõigil tellida proovimiseks stardipaketi, et proovida, kuidas sobib. Igaühel on see individuaalne. Mina isiklikult olen vaimustuses just Digest Gold ensüümidest. Olen tellinud juurde Digest Gold kahese komplekti ja tellisin ka Digest +Live Bacteria kolmese komplekti, et enne reisi süüa ja reisile kaasa võtta.

Kõige olulisem minu jaoks on see, et uni on paranenud, see tähendab ainult seda, et energiat on rohkem. Olen soovitanud ensüüme ka teistele. Lihtsalt peab proovima ja võtma seedeensüüme õigel ajal.

 

Moonika pilt: erakogu

Veel huvitavat lugemist:

Kuidas valida parimaid seedeensüüme?

TOP 7 - miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Teeme lõpu seedimisega seotud probleemidele!

Kuidas toime tulla LAKTOOSITALUMATUSEGA?

Seedeensüümid tagavad toitainete imendumise!