Olen nüüd minagi seedeensüümide usku!

Järgnevalt räägib Kristel (kirjutamise hetkel 28-aastane), kuidas temast sai seedeensüümide igapäevane kasutaja.

"Mina kuulsin esimest korda seedeensüümidest jaanuaris, kui toimus Vaimukeha konverents ja sealsel tervisetoodete messil oli kohal ka Enzymedica esindus. Seal näidati huvitavat katset kaerahelbepudru ja seedeensüümidega ning sealt sain kaasa ka peotäie erinevaid seedeensüümide näidispakke. Alustasin tookord Digest Spectrumist, siis proovisin vahepeal Digest + Live Bacteriat ning jäin ikkagi pidama Digest Spectrumi peale. Järgmisena tahan ära proovida ka Digest Goldi.

Olen siiani olnud väga halb toidulisandite ja ravimite tarbija, sest ei suuda neelata tablette. Lihtsalt hakkab vastu ja seetõttu pole ma ühtegi sellist toodet varem stabiilselt, igapäevaselt üldse tarbinud. Alguses panid mind kõhklema ka toodete hinnad, mis ei tundunud väga odavad.

See seedeensüümide proovimine ja nähtud pudrukatse viisid mind mõtteni, et tegelikult ei tea ma nendest ju suurt midagi ning siis nägin nagu tellimise peale terviseloengu reklaami, mis oli just seedeensüümide teemal. Muidugi käisin seal ära ja ei kahetse sugugi – sain ikka palju targemaks.

Olen kunagi käinud ühe spetsialisti juures, kes oma aparatuuri kasutades mulle ütles, et tõenäoliselt tekitavad mu seedesüsteemile probleeme gluteen, kaseiin ja soja. Neid aineid soovitati mul vältida. Kui ma üritasin seda mõnda aega jälgida, siis nagu läks olemine paremaks küll, kuid see iga ampsu jälgimine ja kõikide etikettide lugemine oli minu jaoks väga raske. Eriti keeruline oli väljaspool kodu söömine. Seega ma eriti kaua seda vältimist ei suutnud teha ning kannatasin kõhuvalude käes, kui olin midagi sobimatut söönud või olin liiga palju korraga söönud.

Praeguseks tarbivad mu tutvusringkonnas juba päris paljud neidsamu Enzymedica seedeensüüme ja kõigilt olen kuulnud ainult head tagasisidet. On ka neid, kes ei võta stabiilselt, iga toidukorraga ja siis ütlevad, et eriti nagu ei saa mõjust aru. Võib-olla on neil lihtsalt parem seedimine kui minul või ei ole nad leidnud endale valikust veel õiget toodet.

Ühele sõbrannale soovitasin juba mõnda aega tagasi neid tarbima hakata. Kui hiljem sellest juttu tuli, siis selgus, et ta polnud korralikult võtnud ja kogu aeg ära unustanud. Minu utsitusel hakkas lõpuks iga toidukorraga seedeensüüme võtma ning nüüdseks ei taha ta sattuda olukorda, kus peaks sööma ilma, et seedeensüümid kaasas oleksid. Seega ei saa tulemust oodata, kui ise selleks midagi ei tee. Ainult ostmisest ei piisa, peab ikka ka reaalselt ja stabiilselt neid tarbima. Nüüd oskan edaspidi teistele soovitada, et võtaksid ikka vähemalt paar kuud järjest, enne kui otsustavad, kas seedeensüümid töötavad või mitte.

Olen nüüd siis ise kuue kuu tarbimisega märganud, et kõht on kuidagi palju siledam kui enne, ilmselt seetõttu, et ei teki puhitusi. Kui olen selle aja jooksul ka periooditi tervislikumalt toitunud, on ka kohe kehakaalu number väiksemaks muutunud, kui aga tavatoidu juurde naasen, tuleb kaal jälle tasapisi tagasi. Selles mõttes on seedeensüümide võtmine trikiga, et kui peale McDonaldsi suurt einet on tänu seedeensüümidele mõnus ja kerge olla, siis arvadki, et võid neid endale lubada. Kaalunumber räägib aga midagi muud.

Kõige suuremat naudingut tunnen ma aga kergustundest peale söömist. Tuju on ka palju parem, kui ei pea vaevlema raskustunde, kõhuvalu või gaaside käes.

Ükskord said mul ensüümid otsa nii, et mul polnud järgmise purgi ostmiseks raha. Siis otsustasin, et proovin ilma hakkama saada. Kuigi proovisin tervislikumalt süüa, oli ikkagi raskustunne kohe tagasi. Katsetasin isegi Kombucha ehk teeseenejoogiga, mis sisaldab toiduensüüme ja häid baktereid ehk on elus jook, kuid sain ruttu aru, et seedeensüüme see siiski ei asenda. Peale seda kogemust sain aru, et enam ei taha samasugusesse olukorda sattuda ja ilma seedeensüümide toetuseta jääda. Ikka väga raske on loobuda, kui oled teada saanud ja kogenud, mis tähendab kerge olek peale söömist. Ilmselt paljud inimesed ei teagi, mis tunne see on, sest on harjunud sellega, et on nagu on ja ei tea paremat tahtagi. Millegipärast on meil seedimisega seotud teemad kuidagi nagu tabuteemad ja keegi eriti oma probleemidest avalikult ei räägi.

Mul üks teine sõbranna on proovinud oma terviseprobleeme korda saada just toidu abil. Kasutab raamatutarkust ja sööb peamiselt toortoitu ning on samuti ca poole aastaga vist enamustest oma probleemidest vabanenud. Mina nii ei viitsiks, minu jaoks teevad seedeensüümid põhimõtteliselt ise selle suure töö ära ja saan ikkagi süüa seda, millega olen harjunud ja mida armastan ehk siis suhteliselt palju küpsetatud toitu, kuigi peale loengut tean, et küpsetatud toidus on toidu enda ensüümid hävinenud ning seetõttu ongi meil seda nii raske seedida.

Muuseas, olen proovinud ka selle firma multivitamiini toodet ja see on samuti lihtsalt SUPER, sest sisaldab selle hea ja parema omastamiseks samas kapslis ka seedeensüüme. Nüüd võtan neidki igapäevaselt. Seega Enzymedica tooted on teinud minust toidulisandite pooldaja ja tarbija, mida ma enne kohe kindlasti ei olnud."

 

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

Pilt: Erakogu

 

Veel huvitavat lugemist:

Toidutalumatus on ensüümipuudulikkuse tagajärg

KKK - Kõik toidutalumatusest ja Enzymedica Digest Spectrumist™

Teeme lõpu seedimisega seotud probleemidele!

SEEDIMINE KORDA! Kas tunned seedeensüüme, mida sul pole?

Kuidas valida parimaid seedeensüüme?

Miks on seedeensüümid sinu kehale vajalikud?

Seedeensüümid tagavad toitainete imendumise!