Oleksin pidanud seedeensüüme varem tarbima hakkama! 

Minu nimi on Olvia Laur, olen 56-aastane ja arvan, et jään Enzymedica seedeensüüme kasutama elu lõpuni! Mul oli noorena tugev sapipõiepõletik, mistõttu on mu seedimine olnud pikka aega pärsitud. Käisin arstide juures ravil, kuid ebameeldivad seedeprobleemid püsisid. Kodune toidulaud oli suhteliselt rasvarikas ja rammus, seega sapipõis sai koormust ka pärast ravi, kuigi oleksin pidanud minema rasvavaese dieedi peale. 

Kui vanematekodust välja kolisin, hakkasin teadlikult rasvaineid vähem sööma ning olukord hakkas paranema. Teadsin, et rasvane toit oli minu kõhu jaoks üks probleemitekitajaid. Juba enne seedeensüümide kasutamist pühendusin oma toidulaua korrigeerimisele. Sain aru, et pean nii mõnedki toiduained oma menüüst välja jätma.

Nägin Enzymedica seedeensüümide reklaami Facebookis umbes kolm aastat tagasi. Läksin kohe kodulehele lisa lugema. Ütlen ausalt, et ega ma teiste firmade tooteid proovinud ei ole, aga lugedes Enzymedica artikleid, tundus kohe, et need on kõige paremad. Info oli põhjalik ning sain aru, et mul on vaja seedeensüüme juurde võtta, et oma seedimist toetada, sh lipaasi, mis aitab just rasvu seedida.

Mind vaevasid aastaid kõhukinnisus ning gaasid-puhitused. Kui sõin midagi sellist, mis seedeorganitele ei meeldinud, tekkisid kohe ebameeldivad gaasid. Kuskile ma seepärast minemata ei jätnud, aga tundsin end väga halvasti, kui puhitus tahtis välja tulla, kuid pidin seda kinni hoidma. Mõnikord tarvitasin enne välja minekut söetablette, et vältida piinlikke olukordi ja halba enesetunnet. 

Olen praegu keskmiselt aktiivne, töötan kodukontoris. Päeval teen jalutuskäike, kord nädalas on joogatreening. Kõige rohkem valmistavad mulle hetkel probleeme hoopis Eesti teraviljad: nisu, oder, kaer, rukis. Nii kui tüki leiba söön, tekivad halvalõhnalised gaasid. Leiva ja saia olen menüüst täiesti välja võtnud.

Olen seedeensüüme võtnud järjepidevalt umbes kolm aastat. Alustasin Digest Basicust, mitu korda kasutasin ka piimhappebakteritega seedeensüüme, kuid püsima olen jäänud Digest Spectrumi peale. Leebetoimelist Basicut võttes tundsin mingi hetk, et nende toimest mulle ei piisanud ja läksin keskmise toimega seedeensüümide peale üle.

Tugeva toimega Digest Goldi kapsleid olen samuti proovinud, kuid ainult siis, kui söön raskesti seeditavaid toite. Peaksin neid kõigi toitudega (eriti teraviljadega) sööma hakkama, et saaksin võrrelda, kas need mõjuvad mu enesetundele veel tõhusamalt kui Spectrumi ensüümid. 

Umbes 20 aastat ei söönud ma liha, sest selle seedimisega oli kehas väga raske olla. Kuna seedeensüümide regulaarne võtmine on aidanud seedimist tõhustada, olen hakanud liha tasapisi oma taldrikule tagasi võtma. Tavaliselt võtan ühe kapsli, aga liha süües võtan kaks. Seedeensüümid teevad oma töö tõhusalt ära!

Enne seedeensüümide võtmist käis mu kõht läbi üle päeva, vahel jäi isegi mitu päeva vahele. Väljaheide oli tihtipeale kõvemapoolne. Praegu vahel juhtub ka, et mõni päev jääb tualetis käimata (ilmselt mõnest toidust, mida olen söönud või mida olen söönud liiga vähe), kuid väljaheite konsistents on ikkagi palju pehmem. Kõhukinnisusega oli mul enesetunne ikka väga kehv. Tundsin, kuidas kõhus kõik käärib ja nii need gaasid ka tekkisid, millest nüüd olen vaba! 

Energiat on juurde tulnud, sest seedekoormus on väiksem ning jõuan rohkem teha. Üldine väsimus päeva jooksul on vähemaks jäänud. Mäletan, et vahel tekkis väsimus ka pärast söömist, aga seda tunnet ma täpselt ei mäleta enam, sest seda pole nii ammu olnud! Mul on igatpidi kergem olla!

Jään Enzymedica seedeensüüme ka edaspidi võtma, sest need aitavad mul puhitusi-gaase ära hoida ja toitu seedida nii nagu vaja. Mis seal salata, vanusega on kehas seedeensüüme vähemaks jäänud. Kuna kogesin sapipõie põletikuga kaasnevaid seedeprobleeme päris pikka aega, arvan, et oleksin pidanud palju varem seedeensüüme tarbima hakkama. 

Soovitan seedeensüüme proovida kõigil, kellel on kõhukinnisus, puhitused, seedeprobleemidest tulenev väsimus - juba nende pärast tasub proovida. Kindlasti peaks erinevaid tooteid proovima, et endale sobiv leida. Kuna tundsin, et mulle Basicu toime jäi väheseks, hakkasin proovima tugevama toimega seedeensüüme. Mõne einega piisab mulle Digest Spectrumist, vahel kasutan Digest Goldi. Saan ju rääkida vaid enda kogemusest ning minu puhul need tõesti toimivad!

 

Toodete ensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

 

Veel põnevat lugemist:

Kas seedeensüümide tarvitamisel on "kõrvalmõjud"?

TOP 7 - miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Video: mille järgi seedeensüüme valida?

Enzymedica seedeensüümide “kasutusjuhend”

A mida Henry teeb? - Esileedi kiidab seedeensüümide toimet!

Marianne: Saan nüüd muretult süüa oma lemmiktoite!