Seljatasin üle aasta kestnud kõhuvalu!

(Järgnev on blogipostitus Maigriti blogist "Kaalikad ja kapsad")
 
Heihei, mu kaalikad ja kapsad!
 
Olen varasemates postitustes kirjutanud mind vaevavast kõhuprobleemist. Olen otsinud sellele lahendusi. Olen külastanud perearsti, tarvitanud käsimüügis olevaid tavalisi ensüüme jnejne. Miski ei aidanud, kuni ... Avastasin ülipõnevat infot ensüümide kohta, mis on saadavad ka Eestis ning nende tootjaks on Enzymedica.
 
Juba varasemalt, enne nende avastamist hakkasin väga palju tekste läbi töötama, näiteks selle kohta kuidas keha reageerib, kui saabub toit makku/soolestikku jne, sest minu kõhuvalu oli kohene. Kaks-kolm ampsu ja ma tundsin kuidas see valu, kramplikkus jms. kõhus algab ning peamiselt oli kõik see alakõhus, mis sest, et toit alles makku jõudis.
 
See oli kestnud süvenedes juba ligi aasta. Ja ma ei istunud selle probleemiga niisama. Ma siiralt püüdsin leida lahendusi, mis aitaksid mind. Perearsti poolt määratud Mezym Forte ensüümid olid kaks esimest nädalat efektiivsed, kuid siis läks vanamoodi edasi. Peale igat söögikorda punnis kõht ja metsikud valud. Oli siis söögiks salat, juurikad, kana, kook, komm vms ... ÜKSKI asi ei olnud mu kõhule enam sobiv.
 
 
Ma lugesin ja kuulasin scientific broadcaste, uurisin bakterite/ensüümide kohta seedesüsteemis. Uurisin, mis juhtub siis, kui neid on palju või kui neid on vähe jnejne. Ma töötasin päris korraliku info läbi kuni lõpuks jõudsin ka eesti keeles oleva teabeni, selle leidsin Enzymedica leheküljelt
 
Enzymedica lehelt lugesin ma täpselt, mida üks ja teine toode endast kujutab ning sain ligipääsu ka üle tunniajase loengu kuulamiseks, kus räägitakse ülitäpselt, mis on Sinu soolestikus, kuidas seal asjad käivad, mis juhtub toiduga, kui Sul puuduvad ensüümid, mis aitaksid toitu lagundada. See kirjeldab täpselt ka miks on meil vaja toitu aeglaselt süüa ning korralikult mäluda. See kuulamine rääkis ära kõik selle, miks peaksid inimesed neid ensüüme võtma, kuidas nad toimivad ja mis peaks olema oodatav tulemus ning kuidas tulemusi veelgi efektiivsemaks muuta.
 
Tänu sellele pidevale kõhuvalule olin ma oma toidulaua teinud väga kesiseks ja süüa julgesin alles siis, kui koju jõudsin. See tähendas aga seda, et mul oli suur energiapuudus, tujud olid väga äärmuslikud ja vajalikke toitaineid ma kohe kindlasti kätte ei saanud. Tänu sellele polnud mu trennid efektiivsed ning ainevahetus sai ka kohe kindlasti põrutada.
 
Kui meie kehas ei ole piisavalt palju ensüüme, mis aitaksid toitu lagundada, siis on pigem tõenäoline ka see, et me ei saa vajalikku oma toidust kätte, mis garanteeriks meile kvaliteetset energiat! Ning asi ei piirdu ainult energiaga, vaid kogu keha tervisega, ehk siis oleme kohe kindlasti vastuvõtlikud igasugustele haigustele/viirustele, kui me ei saa toiduga seda mida vajame!

Mina isiklikult sain suhelda ka inimesega, kellel on Enzymedica toodetega väga pikaajaline kogemus ning tundisin ära väga palju tema räägitus ennast. Kõik algselt seletatud probleemid oli kui puhas kirjeldus minust. Toit ajab puhitama, tekitab valusid, gaase ja ÜKSKÕIK mis toit see ka poleks. Ma olin sellest väga kurnatud, energiapuuduses ja ma ei tahtnud sellega enam elada. Rääkisin ka oma loo ära ning sain soovitusi, kuidas tegutseda. Seega otsustasin nende tooteid proovida.

Alustasin Enzymedica toodete sarjas oleva Digest Basic™'uga. Olen teiega 100% aus ja minul see ei töödanud. Enne ensüümide võtmist oli ka oluline see, et mu keha pH tase oleks õige ning nii sai ka see kontrollitud. Õnneks sellega probleeme polnud.
Kuid minu emal, kes just alles hiljuti oli sunnitud võtma teatud ravimeid ning, mis tal seedimise korralikult paigast lükkasid, toimis Digest Basic imeliselt. Ja seda juba paari päevaga! Mina isiklikult aga olen ligi aasta olnud valudega ning taastunud anoreksiast ja minule aitasid alles Digest + Live Bacteria™ kapslid.
 
Esimene nädal oli selline, kus ma taaskord ei saanud kahe-kolme päeva jooksul midagi nagu aru, kuid jätkasin võtmist ... Ja siis, ükspäev (tolle nädala lõpupoole) peale õhtusööki mõtlesin ma endamisi, et oot ... Ma ei olegi pikali maas valudes. Ma olin selle üle siiralt õnnelik, minus oli õhtul veel alles positiivset energiat! See oli puhas õnne-moment.  Ma olen juba varasemalt kirjutanud, kui palju mängib rolli meie igapäevaeludes korras seedimine ning rahulolu kehas. See on kõige alus, sest on väga palju teaduslikke uuringuid, kus räägitakse, millist mõju tegelikult avaldab ajule/närvisüsteemile jm'le meie seedimine ja selle korrasolek.
 
Praeguseks hetkeks olen ma saanud süüa ka gluteeni ja kooresemaid asju ilma, et saaksin kõhuvalu, kui enne söögikorda olen võtnud ühe ensüümikapsli. Jah, ensüüme võtan enne igat peamist toidukorda ning see on mu elu nüüdseks tõesõna juba niinii palju muutnud. Paremuse poole muidugi! Minu keha on tänu ensüümidele saanud nn. puhata, sh. on ensüümid ka sellised, mida võib võtta terve oma elu vältel, sest sellist efekti, et ''keha harjub ju ensüümidega ära ja ise ei tegutsegi enam'' ei teki.
 
Ma soovitan soojalt, igale ühele, kes vaevleb kõhuprobleemide käes ja kes on ära kuulanud Enzymedica lehel oleva loengu ning tunneb ära selles ennast - PROOVIDA nende tooteid! Proovimine maksab tõesti natuke üle 20 euro, kuid kas selle tulemusena hea tervis või mitte teadmine, kas need üldse toimivad? Mina valiks proovimise!