Ületasin oma seedeprobleemid ja sain energia tagasi!

Tere! Minu nimi on Merilin Kurg. Olen 33-aastane elurõõmus naine ning mul on kaks imelist last.

 

Minu ajalugu seedeensüümidega läheb juba 4-5 aastat tagasi, kui soovisin, et mu vend neid tarvitama hakkaks. Tundsin muret ta tervise pärast ning sattusin lugema Peetri lugu, milles ülekaaluline mees rääkis, kuidas seedeensüümide võtmine tal üleliigsetest kilodest vabaneda aitas. 

 

Mu vend oli lapsena haige ning talle pandi vale ravi, mistõttu ta kaal hakkas järsult tõusma. Senini ei ole ta suutnud oma kaalu tervislikule tasandile viia, kuigi ta teeb trenni ja sööb tervislikult.

 

Usun, et see on seotud tugevalt sellega, kuidas tema seedimine ja ainevahetus töötavad. Loodan, et minu lugu inspireerib nüüd tedagi (ja talle sarnaseid inimesi) seedeensüüme proovima. Osalesin toona koheselt seedeensüümide loengul, kus kõik kuulajad said omal käel läbi teha ka pudrutriki, mis näitas, kuidas seedeensüümid meie maos töötavad.

 

Mind huvitab see, kuidas asjad inimese sees toimivad ning olin pärast loengut ikkagi skeptiline. Lugesin läbi raamatu “Elutähtsad ensüümid” ning pärast natukest “seedimist” tegin oma esimese Digest Basic ostu.

 

 

Enne seedeensüümide avastamist olin käinud kaks korda tugeva kõhuvaluga kiirabis. Uuriti kõikvõimalikke organeid ja põhjuseid, kuid diagnoosiks ei osatud midagi panna. Jõudsin ise järeldusele, et mul on ärritunud soole sündroom.

 

Lisaks arvan, et mul oli võis olla ka mõni toidutalumatus, näiteks piimatoodetega seoses. Lisaks kehvale seedimisele oli mul väga jube näonahk! Katsetasin erinevaid salve, antibiootikume akne leevendamiseks, kuid miski ei aidanud lõplikult - ma olin juba sellest kõigest nii väsinud! Ka meikimine tegi olukorra palju hullemaks.

 

Kui olin Digest Basicut võtnud umbes 4-5 päeva, oli põletikuline ja punane akne mu näost kadunud! Ärritunud soole sündroomist vabanesin umbes kahe nädalaga!

Proovisin hiljem ka teisi tooteid ning lõpuks tundsin, et Digest Gold toetab minu keha kõige rohkem. Lisaks hakkasin igapäevaselt tarvitama ka Enzyme Nutrition multivitamiine.

 

Kuna mu esimesel lapsel lõi juba 2-aastaselt välja sügelev atoopiline dermatiit, katsetasin ka tema peal Digest Basic seedeensüüme. Julgesin seda teha, kuna Enzymedica tooteid ei sisalda mingeid lisaaineid.

 

Lapse dermatiit taandus märgatavalt ning hoolimata sellest, et hilisemas eas ta seedeensüüme regulaarselt ei võtnud, oli naha seisukord ikkagi parem. Naha tervis on ju soolestiku tervise peegeldus, nagu ka minu puhul. 

 

8. mail sünnitasin teise lapse ning võtsin seedeensüüme ning multivitamiini püsivalt umbes sügise alguseni. Vitamiine võtsin kahe asemel kolm - ühe lapse eest ka!

 

Võrreldes esimese rasedusega oli enesetunde vahe nagu öö ja päev!

Seedimine oli väga hea, küüned ilusad ning tundsin end energiliselt ja elujõuliselt. Tegin pikki jalutuskäike ning pärast sünnitust langes kaal stabiilselt.

 

Samal ajal aga tekkis mul päris suur emotsionaalne madalseis kodus olemisest ja eraelus toimuvatest sündmustest. Sügisel läks enesetunne halvemaks ning ma loobusin ka seedeensüümide võtmisest. Võiks öelda, et olin lõpuks isegi depressiivne. Jätsin enda keha unarusse.

 

Esimesena asjana hakkas mul paari nädalaga kõht uuesti valutama.

Olin kindel, et see oli seotud selle ravimiga, mis mulle ärevuse ja depressiooni vastu toona kirjutati. Pisikesed punnid hakkasid näkku tagasi tulema - see ei olnud ilus vaatepilt!

 

Tekkisid suured magusaisud ja võtsin poole aastaga kaalus 6 kilogrammi juurde. Tundsin end nii kehas kui ka vaimselt kehvasti, olin tasakaalust väljas.

 

 

Seedeensüümide taasavastamise rõõm

Kevade hakul vaatasin oma potsikutele otsa ja tabasin end ütlemas: “Merilin, sul oli ju nii hea, kui sa neid võtsid!”. Otsustasin uuesti Digest Goldi võtma hakata ning teise päeva hommikuks olid punnid näos juba taandunud! Varem tekkisid mul ka maski kandmisest nii kergesti punnid - nüüd võin maski kanda, midagi ei juhtu! 

 

24 tunniga läks seedimine ka korda!

Kõht ei valutanud enam. Öeldakse, et inimene võiks pärast iga toidukorda WC-s end tühjendamas käia. Seedeensüümidega mul nii ongi! Kui ma ensüüme ei võtnud, käisin vahel lausa 2-3 päeva tagant. Isegi, kui ma õhtul ei söö, võtan ühe ensüümi tühja kõhu peale ja hommikul esimese asjana külastan kohe WC-d ning kehas on nii kerge olla!

 

Ma usun, et see, mida sööd ja kuidas su keha sellega hakkama saab, tagab selle, kuidas end oma kehas tunned. Ma ei teinud viimased pool aastat midagi, sest ma tahtsin ainult magada. Terve selle aja ma seedeensüüme ei võtnud. Nüüd on mul on energia jälle tagasi, ma tunnen rõõmu jalutamisest! Magusaisud on kadunud ja kõht on kauem täis! Olen nagu teine inimene!

 

Praegu olen seedeensüüme võtnud kaks nädalat. Käisin just jooksmas 5 kilomeetrit, kuigi ma pole pea aasta jooksnud. Uskumatu, kui mõnus tunne see on, kui sul on nii palju energiat! Ma tunnen nii suurt muutust nii oma kehas, kui ka väliselt. See oli tõeline wow-efekt! Hakkasin väljastpoolt jälle särama! 

 

Olen oma lugu paljudele tuttavatele rääkinud ja nädala jagu seedeensüüme ka mõnele sõbrale kinkinud. Ühel sõbrannal kadusid samuti näost punnid, mis tal tekkisid šokolaadi söömisest.

 

Kahjuks paljud aga arvavad, et seedeensüümid on kulukad ning nad ei mõista nende võtmise pikaajalist väärtust oma tervisele. Aga mul on hea meel, et näiteks mu töökaaslane Helena neid lõpuks tarvitama hakkas - ta lausa särab, kui ma teda linna peal näen! 

 

Annan oma lapsele nüüd Digest Spectrumit. Kuna kapslit talle neelata ei meeldi, siis ta puistab sisu lusikale, sest ensüümid toimivad siis ikkagi. Kui ta on kaks päeva järjest võtnud kaob atoopiline dermatiit nii minimaalseks, et ta ei tunne vajadust enam seda sügada.

 

Kaks nädalat tagasi hakkasimegi lapsega koos neid uuesti võtma. Ühel päeval ütles ta mulle, et ta täna ei võta ensüümi, kuna tunneb end nii hästi. Ma ikka noomisin, et vähemalt jälgi, et sa siis regulaarselt kakal käid! Kõhukinnisusest oleme mõlemad tänu seedeensüümidele vabanenud.

 

Minu kogemus on see, et kui soolestik on korras, siis on vaim ka palju tervem. Olen sellele elav tõestus! Kui mul on kehas halb olla, olen vihane, tige, ärritun kergesti. Kui mul on hea olla, siis ma ei saa isegi aru, miks ma ärrituma peaks, näiteks laste peale. Keha avab mõistuse - või kuidas seda õigem öelda oleks! 

 

Minu eesmärk ei ole kaalu langetada, vaid end oma kehas hästi tunda

Nüüd ma teadvustan, mida ma söön ning kuidas see mu kehas edasi liigub. Kuidas prantslased nii kõhnad on? Nad naudivad toitu! Ensüüm teeb mu kõhule pai ja ma võin šokolaaditorti ka süüa. Ma naudin seda teadlikult! Vahel võib piisata mõnest pisikesest asjast, nagu seedeensüümist, et nii palju muutuda võiks.

 

Kaalulangus on vaid hea enesetunde lisaboonus, mitte eraldi eesmärk. Mina soovitan kõigil inimestel seedeensüüme (paar nädalat või rohkem järjest) proovida ja kui sa ei raatsi neid endale osta, siis lase kellelgi endale kinkida! See tasub end kindlasti ära!

 

 

Pildid: erakogu


Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

NB! Lisaks võetavad seedeensüümid ei asenda tervislikku toitumist. Kõhumurede korral tuleks kõigepealt alati pöörduda arsti või teadliku nõustaja poole. Meie klientide lood on mõeldud kogemuse jagamiseks ning tarbija teadlikkuse tõstmiseks.

 

Veel põnevat lugemist: 

Lae alla Eesti esimene TASUTA ärevusest vabaks e-raamat

Laura: Beebikõht ja seedeprobleemid kadunud tänu seedeensüümidele!

Helena: Totaalne muutumine seedeensüümide abiga!

TOP 7 - Miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Kurnatud seedesüsteem ja selle pikaajaline mõju tervisele

Kilpnäärme alatalitlus - kuidas kilpnääret toetada

Stress ja väsimus - kuidas neist võitu sain?